Христофор Колумб — один з найвідоміших мореплавців епохи Великих географічних відкриттів. Він вважається першовідкривачем Америки — в 1492 році Колумб досяг берегів американського континенту, пропливши поперек Атлантичного океану. Його відкриття поклало початок дослідженню Центральної і Південної Америки. Представляємо вам цікаві факти про Христофора Колумба.

1. Знамените відкриття нового континенту сталося 12 жовтня 1492 року. Після довгої подорожі по Атлантичному океану матрос, який спостерігав зі шхуни «Пінта», закричав заповітне «Земля!». Колумб і його команда шукали короткий шлях в Азію, при якому не довелося б огинати всю Африку, і були впевнені, що вони його знайшли. Це було б дуже корисним відкриттям, так як в той час Великий шовковий шлях був перегороджений Османською імперією, і Європі доводилося шукати нові способи потрапити в Азію.

2. Христофору Колумбу знадобилося більше семи років, щоб переконати королівську пару Іспанії в необхідності експедиції. Король Фердинанд і його дружина Ізабелла, а також всі чиновники і сановники не могли зрозуміти, яким чином можна потрапити на схід, рухаючись при цьому на захід. Мореплавець зіткнувся з безліччю упереджень — наприклад, багато хто вважав, що він не зможе піднятися на величезну водяну гору, утворену опуклістю земної кулі.

3. До Колумба жоден корабель не заходив так далеко у відкрите море. В основному всі кораблі рухалися вздовж берегової лінії, а океану всі боялися. Звичайні моряки відмовилися брати участь в такій ризикованій експедиції — якщо король не вірив в кулясту форму Землі, то неписьменні моряки і поготів вважали, що Земля пласка, і вони обов’язково впадуть у чорта на болоті. Тому Колумбу довелося набирати команду з ув’язнених — вони воліли ризикнути в страшній експедиції, ніж померти в тюремній камері.

4. Не дивно, що в ті часи ніхто не наважувався вийти у відкритий океан — судна п’ятнадцятого століття були маленькими і невідповідними для далеких плавань. Експедиція Колумба рухалася на трьох каравелах — це слово є зменшеним від іспанського «короваю», що означає невелике судно на вітрилах. «Санта-Марія» була найбільшим кораблем Христофора Колумба, але її довжина становила всього близько сорока метрів — надзвичайно маленьке судно за сучасними мірками.

5. Матроси-колишні ув’язнені, усвідомивши ризикованість підприємства, часто впадали в паніку. Вони були сповнені забобонів і упереджень: бачачи альбатросів і водорослі, вони думали, що земля близько. І Колумб не хотів їх засмучувати, тим більше правда посіяла б велику паніку серед команди. Тому мореплавець значно зменшував цифри, розповідаючи морякам про пройдену відстань — так вони вважали себе в безпеці.

6. Під час експедиції першовідкривач виявив, що стрілка компаса початку показувала не на північ (на Полярну зірку), а трохи в сторону. Колумб сильно нервував з цього приводу, але команду не став лякати і промовчав. У той час ще ніхто не знав, що компас показує магнітні полюси Землі, а не географічні.

Якщо ви знаєте цікаві факти про Христофора Колумба , яких немає в даній статті, будь ласка, поділіться ними в коментарях.