Жителі великих мегаполісів нечасто бачать хвойні дерева: хіба що на передноворічному ялинковому базарі чи перед великими адміністративними будівлями. При цьому жителям великих міст хвоя особливо необхідна для кращого самопочуття і для боротьби з різними недугами.

Факт 1. Легкий подих

Усім нам відомо, як добре і легко дихається в хвойному лісі. Повітря в таких місцях просякнуте фітонцидами — активними речовинами, здатними знищувати хвороботворні мікроби. Саме завдяки їх згубному впливу на паличку Коха (мікробактерію-збудник туберкульозу), саме через це явища туберкульозні санаторії намагаються будувати в соснових борах, а диспансери оточувати насадженнями хвойних дерев.

Вчені довели, що повітря в хвойному лісі практично стерильне (не більше 200-300 шкідливих бактерій на кубометр). Прогулянка в хвойному лісі знімає стрес і нервову напругу, тонізує організм, активізуючи газообмін у легенях і, як наслідок, покращує дихання. Такі прогулянки життєво необхідні завзятим курцям і офісним працівникам.

Факт 2. Святковий настрій

Вперше на Русі наряджати ялинку на Різдво і новорічні свята стали за Петра 1, перейняв цю традицію у європейських сусідів. З цієї нагоди був навіть виданий царський указ.

Майже два століття ялинка була улюбленицею всієї дітвори і основним атрибутом усіх зимових свят, поки в 1918 році влада не захопили більшовики. Святкову ялинку затаврували як буржуазний пережиток, і аж до 1935 року вона залишалася під суворою забороною. Лише в 1935 р. в умах уряду з’явилася думка святкувати пролетарський Новий рік замість християнського Різдва, і лісова красуня знову зайняла своє законне місце в центрі свята.Шість медичних фактів про хвою

Факт 3. Ліки від авітамінозу

У хвої міститься неймовірна кількість вітаміну С — приблизно стільки ж, як у чорній смородині або жовтої обліпихи. У хвої модрини міститься в 7 разів більше вітаміну С, ніж у лимоні.

У часи Великих відкриттів від цинги гинули тисячі моряків і мандрівників. Магеллан, досліджуючи новий морський шлях до Індії, втратив 70% команди саме через цинги. Браві моряки просто злягли від цієї страшної недуги. Навіть такі знамениті дослідники, як Вітус Берінг і Віллем Баренц не встояли під натиском цинги. А в ті ж самі роки жителі Сибіру навіть не здогадувалися про існування цинги. Вся справа в тому, що вони частенько вживали в їжу молоді хвойні пагони. Згадку про це можна знайти в оповіданнях видатного американського письменника Джека Лондона.

Рецепт вітамінного «коктейлю» з хвойних пагонів простий: трьома склянками холодної кип’яченої води залити чотири склянки свіжої молодої хвої. Після цього настоювати в темному прохолодному місці протягом трьох днів і процідити. Приймати слід по половині склянки після їжі.

Крім вітаміну С, в молодих хвойних пагонах міститься величезна кількість каротину (провітамін А), вітаміни Е, К, Р, В1, В2, РР і Н.

Факт 4. Шишки проти інсульту

Американськими вченими доведено, що речовини танінової групи, що містяться в самих звичайних соснових шишка, можуть допомогти в профілактиці інсультів через їх здатність призупиняти загибель клітин кори головного мозку.Шість медичних фактів про хвою

Факт 5. Хвоя проти вірусів

У самий розпал епідемії грипу Н1N1 в середині осені 2009 року академік Олег Іванович Кисельов, який очолює НДІ з вивчення вірусу грипу, порадив усім носити маски з марлі, просоченої маслами дерев хвойних порід. За його словами, ніякі віруси грипу і шкідливі бактерії не здатні подолати таку перешкоду.

Факт 6. Ванни на хвої

Хвойна ванна сприяє зняттю втоми, заспокоює і підвищує загальний життєвий тонус. Її періодично призначають при лікуванні хронічної перевтоми, вегетосудинної дистонії, неврозів та безсоння.

Для ванни на хвої використовують як рідкий екстракт хвої (100 мл), так і сухий або в таблетках. Екстракт слід розчинити в теплій воді з температурою приблизно 37 градусів. Ванни приймаються щодня по 15 хвилин протягом двох тижнів. Важливо пам’ятати, що область серця при прийомі ванни на хвойному настої не повинна бути покрита водою.