Новорічні свята з нетерпінням чекають усі — і діти, і дорослі населення нашої країни. Дітвора знаходиться в радісному очікуванні через зустрічі з сяючими вогнями і ялинковими гірляндами, новорічними виставами і подарунками. А їхні батьки, пов’язані трудовими обов’язками, мріють спокійно проводити старий 2019 рік і зустріти Новий 2020 рік у колі сім’ї та друзів, без нервування і метушні, а головне — через перспективу новорічної міні-відпустки, яка зазвичай трапляється на зимові свята.

Вихідні на Новий рік звільняють наших співвітчизників від щоденної рутини, тисячі турбот і проблем, не завжди приємних робочих моментів і нудних буденних справ.

Попередній графік новорічних днів відпочинку

Як відпочиваємо на Новий рік 2019 — 2020? Новий рік і Різдво Христове належать до загальнодержавних свят, коли наш уряд дозволяє громадянам не виходити на роботу. В останні десятиліття багато наших співвітчизників офіційно відпочивали більше 7 днів. Існувала неофіційна думка, що робочі дні між двома святами проводяться неефективно, що працюючі люди стурбовані не своїми професійними обов’язками, а думками про відпочинок. Тому уряд влаштовував переноси цих днів на інші вихідні в січні або в лютому.

Практика оголошення неробочих днів між зимовими святами має двояке значення. Відпочивати довше прагнуть багато українців. Однак величезний мінус новорічних свят в Україні — це гнітючо низька заробітна плата після розслаблюючих днів відпочинку. Адже немаленька кількість працюючих громадян отримують зарплату виходячи з погодинної ставки. Та й роботодавці не дуже вітають довгі новорічні канікули. Саме тому в останні роки йде помітна тенденція до того, щоб не влаштовувати тривалі святкові вихідні.

Як складуться справи в наступному році? Офіційних повідомлень, які встановлюють графік вихідних і робочих днів на початок січня 2020 року, поки не надходило. Практика показує, що дані питання зазвичай розглядається на літніх сесіях Кабінету Міністрів.

Не викличе труднощів самостійне прогнозування розвитку подій, як відпочиваємо на Новий рік 2019 — 2020:

  • 25 грудня вихідний на честь Різдва.
  • 29, 30, 31 грудня та 1 січня новорічні вихідні;
  • з 2 по 3 січня — четвер і п’ятницю — можна спокійно повернутися до своїх професійних обов’язків;
  • 7 січня 2020 року вихідний в честь Різдва;
  • 8 січня — всі громадяни повертаються на роботу.

Такий календарний графік вихідних і робочих днів актуальний для працюючих людей, у яких трудовим договором прописані 5 робочих днів в тижні. Багато комерційних організацій з шестиденним робочим графіком в більшості випадків самі встановлюють своїм співробітникам вихідні дні. За особливим графіком також працюватимуть банки, Державне Казначейство, Укрпошта та деякі інші державні установи.

Якщо вибирати відпочинок на Новий Рік?

Багато сумлінних працівників, отримавши чесно зароблені новорічні премії і 13 зарплату, хотіли б поїхати в гори або погрітися на теплому пісочку в інших країнах в період зимових свят, щоб трохи відпочити і відновити свої розтрачені сили. Тому їм необхідно заздалегідь узгодити з керівниками графіки своїх відгулів. Як один з варіантів — можна взяти кілька днів в рахунок відпустки або за свій рахунок.

Зимові подорожі

Новорічні канікули 2019 — 2020, якщо вони у вас будуть тривати близько 7-10 днів, необхідно ретельно розпланувати. Тому вже зараз слід дізнатися, які погодні умови будуть нас чекати в січні 2020 року. Синоптики заспокоюють майбутніх мандрівників — січень буде м’який і комфортний з невеликими морозами і помірними снігопадами. У Карпатах також буде відносно тепло, ближче до середини місяця температура трохи знизитися.

Весело і незабутньо зустріти Новий рік і Різдво можна в багатьох українських містах. Київ, Харків, Львів гостинно запрошують до себе на зимові свята. Затишні кафе, розважальні міські програми, центральні зимові площі, відомі театри зможуть стати гідною альтернативою дорогим подорожам по Європі.

Робота після новорічних свят

Вихід на роботу після зимових канікул можна назвати справжнім випробуванням на міцність. Дуже складно відразу увійти в робочу колію. Психологи радять почати робочі будні з прибирання робочого місця і складання плану на найближчі дні. Також допомогти організму підбадьоритися допомагають здорове харчування і прогулянки на свіжому повітрі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх