Чудеса світу, про які багато хто не знає

Багато місця з цього списку відомі, проте вони не мають такої великої популярності, як знамениті 7 чудес світу. Кожне місце унікально по своєму і по праву вважаються чудесами.

Іспанія. Башта Геркулеса

В Іспанії, на Піренейському півострові, розташованому в 2,4 кілометрах від Коруньї, знаходиться древній римський маяк, що має назву вежа Геркулеса. Курун – давня назва колони. Висота вежі Геркулеса дорівнює 55 метрам. З даної вежі відкривається приголомшливий вид на Північноатлантичне узбережжя Іспанії. Вік вежі перевищує 1900 років. На сьогоднішній день вежа Геркулеса є самим старовинним римським маяком.

Іспанія. Башта ГеркулесаІндія. Печери Аянта

В Махараштра, Індія, і розташовані знамениті печери Аянта. Це свого роду пам’ятники, які вирізані прямо в скелі. Печери містять різні скульптури і малюнки, які належать до буддійського релігійного мистецтва, а так само до живопису давнини. Печери Аянта датуються другим століттям нашої ери. За наступне 1300 років, джунглі повністю приховали печеру. Так і тривало до 1819. Про печери Аянта стало відомо завдяки одному британському офіцеру, який увійшов в ці печери на полювання за тигром. Як саме йому вдалося помітити практично невидимий один з входів в печеру – не зрозуміло. Протягом багатьох століть головна печера служила притулком для звірів і птахів. Капітаном було написано на стіні печери олівцем ім’я (Сміт) та дату (1819 рік, квітень). Цей напис зберігся до нашого часу.

печера Аянта

Польща. Торунь

Місто Торунь розташовується на річці Вістула, що на півночі Польщі. Це місто є батьківщиною Миколи Коперника. Перші поселенці з’явилися в Торуні в 1100 році. В VII-XIII століттях це місто населяли тільки поляки. Французькі монахи населили древнє місто в 1263 році. Відразу після них – домініканці. У 1264 році було прийнято рішення побудувати зовсім поруч ще одне місто, так зване Нове місто. У 1280 для цих міст відбулася важлива подія: вони обидва приєдналися до торгівельного Ганзейского союзу.

місто Торунь

М’янма. Баган

Баган – місто древнє. Дане місто вважалося столицею не одного, а відразу декількох королівств, що розташовувалися в Бірмі. Деякі політичні причини не дозволили Баган занести в список ЮНЕСКО. Головною причиною вважається те, що військова хунта безсистемно відновлювала не тільки будівлі, найдавніші ступи і храми, при цьому абсолютно не враховуючи початковий стиль архітектури. Ще використовувалися сучасні матеріали, які просто не могли і близько замінити оригінальні. Незважаючи на ці недоліки, древнє місто Баган явно гідний того, щоб про нього всі дізналися.

Баган

Індія. Долина квітів

Це місце перебуває в високогір’ї Гімалаїв. В літературі протягом століть про нього згадується. Ще більше про нього відомо в індуській міфології. Дивлячись на долину, дух захоплює неймовірне видовище розстеляють луки альпійських квітів. Створюється враження, що ця вся краса не справжня, ніби вправний художник взяв кисть і вклав в картину всю душу. У міру розпускання квітів, долина забарвлюється різною кольоровою гамою. У 1982 році долину квітів оголосили національним парком. На даний момент вона є об’єктом Всесвітньої Спадщини. Всім місцевим жителям ця долина добре відома. Серед місцевого населення ходять легенди про те, що в стародавні часи це місце населяли феї.

 

долина квітів

Туреччина. Бібліотека Цельса

Цельс – консул 92 століття до н.е., в 115 столітті до н.е. правитель Азії. Дану бібліотеку побудували спеціально для зберігання 12000 сувоїв. Пізніше вона стала гробницею Цельса. Це архітектурна будова особливо тим, що вона одна з небагатьох прикладів бібліотеки Стародавнього Риму. Так само вона є неспростовним доказом того, що бібліотеки будували не тільки в Римі, а й у всій Римській Імперії. В момент реставрації працівники торкнулися тільки фасаду, а сама римська архітектура не зачеплена часом.

бібліотека Цельса

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *