Цікаві факти про Атлантичний океан

Вчені вважають, що Атлантичний океан на нашій планеті з’явився не відразу. Дуже давно сотні мільйонів років тому був один материк, до якого входили сучасні материки дві Америки, Європа, Африка, Антарктида. Протягом останніх 40 мільйонів років на Землі відбулися тектонічні процеси, розподілилися материки туди, де вони зараз перебувають і розкрився океанський басейн. Подібні процеси вчені спостерігають і сьогодні.

Атлантичний океан мав різні назви в давні часи. Стародавні греки його називали морем за Геракловими стовпами. Пізніше його називали Атлантик, Море Мороку, Західний океан. Сучасну назву океан отримав від картографа Вальд-Земюллера на початку 16 століття.

Чому океан носить таку назву суперечки ведуться досі. Згідно з однією з версій назву океан отримав від стародавнього затонулого материка Атлантиди. Деякі історики висувають свою версію про те, що назву океан отримав від титана Атланта, який жив, як стверджують древні греки, на крайньому Заході і тримав небосхил на своїх плечах.

У порівнянні з Тихим, Атлантичному океану належить почесне друге місце в різних областях. Це другий за площею і глибиною океан планети. Найглибшим місцем в Атлантиці вважається Південно-Сандвічів жолоб, глибина якого складає 8 500 метрів. А ось по солоності води Атлантичний океан знаходиться на першому місці.

Через нього проходить тепла течія Гольфстрім, яка дарує м’який і теплий клімат європейським державам, які мають вихід у відкритий океан. Можна порівняти цифри: кількість тепла, яке переноситься цією течією, можна виробити тільки разом узятим електростанціям в кількості 1000000 станцій.

Атлантичний океан перетинає всі земні кліматичні пояси. Це своєрідна межа, яка розділяє Старий і Новий світ.

Атлантида, що вважалася міфологічною землею, дійсно насправді існувала. Вона за дуже короткий проміжок часу пішла під воду. Вважається, що причиною трагедії є природний катаклізм, який забрав життя багатьох людей. Філософ Платон вважав, що Атлантида загинула в покарання за порочний спосіб життя своїх жителів.

Цікаві факти про Атлантичний океанВ Атлантиці, на території Белізського природного рифа розташований незвичайний об’єкт – блакитна дірка. Це підводна печера глибиною 120 метрів. Тут мають строго окреслений контур кордону темної і світлої води. І спостерігач, який дивиться на поверхню океану зверху, бачить дірку блакитну і більшу.

Кількість риби, яку відловлюють в Атлантиці, нітрохи не менше, ніж у Тихому океані, це не дивлячись на різницю в площі Атлантичного і Тихого океана. Популярна особливо в рибалок сардина, оселедець, тріска, камбала. Атлантичний океан багатий і на різноманітні делікатеси: кальмари, устриці, каракатиці, мідії та ін.

Сьогодні нікого не здивуєш прямими безпосадковими перельотами через Атлантику. А раніше такий політ був великим ризиком і прирівнювався до подвигу. У 1927 році американець Чарльз Ліндберг першим наважився його вчинити.

Колумб був першим мореплавцем, який ризикнув переплисти Атлантичний океан.

Острів-гігант Гренландія знаходиться на півночі Атлантики, якому немає рівних за величиною на нашій планеті.

У атлантичному океані знаходиться найбільший далекий острів на нашій Землі – Буве, який знаходиться на відстані 1600 км від мису Доброї Надії.

В Атлантиці кількість океанічної води за обсягом дорівнює обсягом води, отриманої з розтопленого льоду в Антарктиді.

В Атлантичному океані є Саргасове море, яке не має берегових кордонів. У нього кордони окреслені тільки океанічними течіями.

Атлантичний океан – це безліч загадок. Одна з них – Бермудський трикутник, зона, що знаходиться в розташуванні Бермудських островів, в якій пропало безвісти багато судів і літаків.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

3 коментарі

  1. Avatar Катя сказав:

    клас!!!!

  2. Avatar катя сказав:

    супер, факты интересные!

  3. Avatar Омельник Вероніка сказав:

    Супер! Задали проект про Атлантический океан. Хотелось переписать буквально всё! Спасибо огроменнейшее за такие интересные факты!!!!!!😍🤩👏

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *