Цікаві факти про атом

Жодна людина в світі не здатна побачити атом! Причиною тому є людський зір. Такі мікроскопічні частинки просто непідвладні нашим очам. Але це не означає, що вчені та інженери не дісталися до цих «малюків».

Представляємо цікаві факти про атом.

Скануючий тунельний мікроскоп — це винахід, створений спеціально для бачення невидимого. Зробили його для того, щоб якраз побачити те, що нас оточує — атоми. Так, цей прилад виконує роль сканера і «розкладання» атомів на невеликі чорні «кругляшки», схожі на шишки. Отримана інформація з’являється в якості фотознімків через комп’ютер і це дозволяє проводити вивчення над «розкладеними» атомами. Таким способом вчені, власне, і вивчають незвідане.

Існують годинники, які складаються з одного єдиного атома. Це, воістину, унікальне створіння, яке не має ніякої практичної приналежності. Хольгер Мюллер — фізик з Каліфорнії, подбав про те, щоб світ зміг побачити одноатомний годинник. Побачити — так, використовувати — навряд чи.

Так, ці години в мільярди разів менше звичних нам наручних, крім того, час там абсолютно не має ніякої точності. Загалом, «самі собі на умі».

Цікаві факти про атомТехнології створення анімаційного кіно у форматі 3D, 4D, 5D — це хороший спосіб заробити і позбавити аудиторію неперевершеним створенням фільму. Однак, для великих потрясінь і виразів людських емоцій вчені створюють щось нове і унікальне постійно. На доказ цьому служить фільм, створений виключно з атомів вуглеців на мідній підкладці. Як ви розумієте, ніякого екшену — найпростіші картинки мирського.

Розщеплення атомів — це не тільки хімічний процес, в деяких випадках це може бути людським захопленням. І тому є приклад зі Швеції — чоловік (мабуть, від нічого робити) облаштував на своїй невеликій кухні міні-лабораторію у вигляді «ядерного реактора» і там, власне, ставив такі нехитрі експерименти, вклавши всього менше 1000 $ в цю захоплюючу експедицію .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх