Цікаві факти про Австралію

Сьогодні ми розповімо вам про цікаві факти про Австралію: факти з історії, географії, культури Австралійського союзу – така повна назва держави. І так, приступимо до них:

  1. Поширена помилкова думка, що столицею Австралії є Сідней, але це не так. Насправді це Канберра, і все тому, що тривала суперечка Сіднея і Мельбурна про те, кому ж бути столицею, так і не знайшла свого рішення. Винахідливими австралійцями було прийнято воістину соломонове рішення: побудувати нове місто, і зробити його столицею. Побудувавши місто на місці поселення Канберра, і, мабуть, бажаючи уникнути нових суперечок з приводу найменування столиці, вирішено було назва не міняти.
  2. Як відомо, британська корона використовувала цю свою південну свою колонію як місце заслання каторжників. За даними соціологічних досліджень в 2007 22 відсотки населення Австралії було нащадками тих самих каторжників. Перший загін поліції нової держави складався з дванадцяти засланців з гарними характеристиками.
  3. Політичний устрій Австралійського союзу відрізняється в значній мірі децентралізацією, зокрема, видача водійських посвідчень здійснюється владою окремих штатів, більше того, деякі відмінності існують навіть в правилах дорожнього руху. Державні свята також встановлюються штатами Союзу самостійно, уніфікація проведена виключно для свят, які є вихідними днями, щоб уникнути складнощів з трудовим законодавством.Цікаві факти про Австралію
  4. А ось ще один цікавий факт про Австралію: на товарах, вироблених у країні, напис «зроблено в Австралії» доповнено двома словами – «з гордістю». Не кожен виробник стане ризикувати іміджем і діловою репутацією своєї держави, яка встановлює, що виробляє свої товари саме з цим високим почуттям. Право на використання цього знака присуджується спеціально організованою радою з обов’язковим залученням експертів.
  5. З міркувань екологічної безпеки на територію Австралійського Союзу заборонено ввезення будь-яких продуктів, рослин, виробів з хутра та шкіри, а також грунту на підошві взуття. Ну що тут скажеш – мийте взуття перед польотом до Австралії!

На цьому поки все, це всі цікаві факти про Австралію. Слідкуйте за нашими статтями!

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *