Цікаві факти про Берлін. Топ-15 фактів

1. У 1936р в Берліні були проведені Олімпійські ігри, які, на думку Гітлера, повинні були довести перевагу і верховенство арійської раси всьому світу. Але чотири золоті медалі на них виграв американський чорношкірий легкоатлет Джессі Оуенс і Гітлер відмовив йому в рукостисканні, як втім, і решті переможцям з інших країн.
2. Цікаві факти про Берліні тривають: у столиці Німеччини проживають представники 184 національностей, також тут найчисленніша турецька діаспора.
3. За площею (891,85кв.км) Берлін займає п’яте місце в Євросоюзі, він більше Парижа за цим показником майже в 9 разів.
4. З 13 серпня 1961р по 9 листопада 1989р Берлін був розділений 155-кілометровою стіною на Східний і Західний. За цей період часу були вбито 1245 осіб за спроби перетнути Берлінську стіну.
5. У світі є ще 118 населених пунктів, що носять назву Берлін.
Цікаві факти про Берлін. Топ-15 фактів6. У Берліні 180км водних шляхів і 1700 мостів, це більше ніж у Венеції.
7. Ще один цікавий факт про Берлін: телевізійна вежа Берліна Berliner Fernzehturn – найвища споруда в Німеччині, її висота становить 368м. Також ця вежа є однією з найвищих будівель в Європі.
8. Серед експонатів Німецького історичного музею виставлено головний убір великого полководця Наполеона, який був загублений ним під час битви при Ватерлоо.
9. У Берліні апартаментам і квартирам привласнюють не номери, а ім’я їхнього власника.
10. У 1878г в Берліні були встановлені перші громадські туалети в світі. Призначені вони були в основному для позбавлення від випитої кави, тому називалися “Caf Achteck”.
Цікаві факти про Берлін. Топ-15 фактів11. Перший в Європі світлофор був також встановлений в Берліні на Потсдамській площі, було це в 1924р. У 1997р була створена його копія і встановлена вона на тому ж місці. Висота цього світлофора 8,5м.
12. Система оплати за проїзд у громадському транспорті розрахована на добропорядних пасажирів. Тут немає квиткових обмежувачів на вході і виході і квитки купуються заздалегідь на станції відправлення.
13. У Берліні розташований найбільший музей шоколаду в світі «Schokoladenhaus Fassbender & Rausch».
14. З 1991р Москва і Берлін є містами-побратимами.
15. Берлін вважається найзеленішим містом. Площа зелених скверів і парків у ньому досягає 5500га. Але, незважаючи на це, згідно з соціологічними опитуваннями німці вважають, що Берлін найбільш забруднене місто Німеччини.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *