Цікаві факти про бокс

Вага боксерських рукавичок вимірюється виключно в унціях і може бути тільки парною.

Під час зйомок відомого кінофільму «Роккі 4» Сільвестр Сталлоне (роль Роккі) запропонував Дольфу Лундгрену (роль Івана Драго) боксувати в повну силу, щоб бойові сцени вийшли максимально достовірними. У результаті Лундгрен так відлупцював Сталлоне, що той 8 днів пролежав у лікарні.

Єдиним боксером, що не програв жодного бою, був легендарний Рокі Марчіано. Він виграв всі свої 49 боїв на професійному рингу, причому 43 з них нокаутом.

Артуро Гатті, один з найвідважніших і безкомпромісних боксерів сучасності, якось заявив, що не боїться в цьому житті нікого, крім … своєї мами!

У 2003 році з’явився досить кумедний вигляд спорту – шахбокс. Це суміш шахів і боксу. Всього проводиться 11 раундів: під час парних спортсмени боксують, під час непарних – грають у шахи. Перемагає той, хто поставив супернику мат або відправив його в нокаут. Цікаво, що з шахбоксу регулярно проводяться турніри різного рівня, аж до Чемпіонату Світу.

Найшвидші великі гроші в історії боксу «зрубав» Майк Тайсон, коли нокаутував Майкла Спінкса, заробивши тим самим 20 млн. доларів за 91 секунду.

Перший офіційний поєдинок між різностатевими боксерами відбувся в 1999 році. Як не дивно, виграла його жінка.

Олександр Сергійович Пушкін займався боксом, виписував з Великобританії підручники з цього виду спорту і навіть тренував своїх друзів! У своїх мемуарах князь Вяземський згадував: «У 1827 році Пушкін вчив мене боксувати, і я дуже привчився до цього виду вправ».

Великим шанувальником боксу був і Хемінгуей, який у своєму маєтку Кі-Уест спорудив справжній ринг, де із задоволенням спарингував зі своїми гостями. Там же проводилися місцеві змагання, які письменник іноді судив.

Чарлі Чаплін дуже любив бокс, охоче відвідував змагання і іноді навіть сам боксував. Воно й не дивно: до того, як стати актором, Чаплін підробляв спаринг-партнером в залі боксу.

Боксом займалися також Володимир Висоцький і Олександр Розенбаум. Розенбаум навіть домігся звання «кандидат у майстри спорту СРСР».

Відомий американський актор Міккі Рурк після відходу з кіно почав професійну боксерську кар’єру. Серйозних успіхів він не добився, але от обличчя актора встигло грунтовно постраждати.

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *