Цікаві факти про Цезаря

Гай Юлій Цезар – знаменитий давньоримський полководець, диктатор і навіть письменник. Цезар є, напевно, найбільше запам’ятався Римським імператором. Тому ми не могли не написати тут про нього. Отже, перед вами самі цікаві факти про Юлія Цезаря.

1. Гай Юлій Цезар постійно носив лавровий вінок, так як почав дуже швидко лисіти.

2. Високосний рік ввів в ужиток сам Юлій Цезар. 24 лютого називалося – шостий день перед березневими календами. А додатковий день, який припадав на наступну добу стали іменувати «Другий шостий день» або «bis sextus». Завдяки цьому слову і пішло слово «високосний».

3. Як було сказано раніше, Цезар почав дуже швидко лисіти, але цікавий факт полягає в тому, що прізвище «Цезар» ( «Caesar») перекладається як «волохатий», і це не дивно, так як його предки, на відміну від самого імператора, славилися відмінною волосистістю.

4. Місяць липень був названий на честь Юлія Цезаря.

Цікаві факти про Цезаря5. Юлій Цезар народився за допомогою кесаревого розтину того часу, тобто його матері була проведена хірургічна операція, щоб майбутній імператор з’явився на світ. Хоча ця думка досі оскаржується, так як зазвичай матері гинули після такої процедури, а мати Цезаря, Аурелія прожила ще кілька десятків років після народження сина.

6. Юлій Цезар страждав нападами епілепсії.

7. Слова «Кайзер» (нім.) і «Цар» (слав.) відбулися якраз від слова «Цезар».

8. Знаменита фраза «І ти Брут! ..» належить Юлію Цезарю, який був убитий власним сином. Коли він побачив, що його зрадив власний син, то він зламався і навіть вже не став чинити опір. Але пізніше всіх зрадників стали переслідувати просто панічні невезіння і всі вони в підсумку незабаром загинули.

9. Цезар часто брав різні папери і писав листи під час гладіаторських боїв. Його запитали, мовляв як ви і на гладіаторів можете дивитися, і листи писати. На що Цезар відповів: «Цезар може робити три справи одночасно: І писати, і дивитися, і слухати».

10. Під час вторгнення в Африку війська Юлія Цезаря постійно натикались на невдачі. Через постійні шторми до берега Цезар прибув лише з одним легіоном. Решта просто напросто розсіялися в морі. А коли імператор спустився з корабля, то впав обличчям вниз. Це було дуже недобрим знаком для його солдатів. Тоді Юлій, щоб підняти бойовий дух солдатів, взяв жменю піску і сказав: «Я тримаю тебе в своїх руках, Африка!». Бойовий дух був піднятий, а трохи пізніше був тріумфально завойований Єгипет.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

5 коментарів

 1. Avatar Роман сказав:

  Гай Юлій Цезар письменник! Я цього не знав.

 2. Avatar Яна сказав:

  Я дуже захоплена!Я не знала чому Юлій Цезар носив віок!Я думала просто для краси…

 3. Avatar Андрій сказав:

  клас

 4. Avatar Янковський Богдан сказав:

  Дуже дякую,допомогли по міні проекту”Юлій Цезар”Посавили 11 велике спаасибі.Чекаю більше інформації про інших великих людей.

 5. Avatar Оксана сказав:

  Мені дуже сподобалося і я не знала що на його честь назвали місяць липня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *