Цікаві факти про червону рибу

Раніше червоною рибою прийнято було називати делікатесні види риб тільки сімейства осетрових, але сьогодні під цією загальною назвою розуміють і лососеві риби, наприклад, сьомгу, горбушу або кету. Цікаві факти про червону рибу розкажуть про історію терміна і про особливості цих делікатесних видів риб.

1. Спочатку червоною рибою називали тільки осетрові види риб, як білуга, стерлядь, севрюга або осетер. Незважаючи на те що їх м’ясо має рожево-жовте забарвлення, воно цінувалося за високі харчові якості.

2. Червону осетрову рибу називали через історичне значення слова. У давні часи «червоний» означав щось найцінніше. Наприклад, червоним звіром називали ведмедів, лисиць, вовків та інших цінних для мисливців тварин.

3. Є інший варіант значення поняття «червона риба». З давніх-давен дорогу осетрову рибу продавали тільки в великих містах, а платили за неї червоними червінцями.

4. Так як сьогодні під поняттям «червона риба» розуміють як осетрові, так і лососеві види риб, найкориснішою червоною рибою вважають лосося, а найсмачнішою – осетер.

Цікаві факти про червону рибу5. Існує торгово-кулінарна класифікація червоної риби. До першої групи відносять осетрових Каспійського і Чорного морів (осетер, севрюга, білуга, стерлядь, бестер, шип), до другої – лососевих (сьомга, форель, кумжа, нерки, кета, горбуша, сіма, чавичі), а до третьої – білих лососевих (таймень, нельма, кижуч, білорибіця).

6. Всі види червоних риб містять вітаміни A, D, E, PP, групи B, йод, фтор, фосфор, кальцій, цинк і багато інші мікроелементів, в тому числі селен, який називають «мікроелементом довголіття».

7. Одна з головних цінностей червоної риби – наявність омега-3 поліненасичених жирних кислот, які життєво важливі для нормального функціонування мозку, допомагають поліпшити пам’ять і інші розумові здібності, підтримують імунітет.

8. Дослідження підтвердили, що люди, які регулярно вживають червону рибу, не стикаються з депресіями і в три рази рідше хворіють на онкологічні захворювання та гіпертонію.

9. Незважаючи на всю свою користь, червоною рибою не варто захоплюватися людям, що страждають ожирінням, розладами роботи шлунково-кишкового тракту, особливо хронічними захворюваннями нирок і виразковою хворобою.

10. Нещодавно вчені встановили, що люди, які регулярно вживають червону рибу, менше схильні до сонячних опіків.

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *