Цікаві факти про дайвінг

Дайвінг прийнято вважати екстремальним заняттям, проте насправді він не потрапляє навіть у першу десятку найнебезпечніших видів спорту.

Цікавий факт: дайвери під час занурення не здатні визначати джерело звуків. Справа в тому, що у воді звуки розносяться майже в 5 разів швидше, ніж у повітрі. У підсумку аквалангістам здається, що звуки чуються з усіх боків відразу.

Найтриваліше занурення здійснив у тисячу дев’ятсот дев’яносто другому році американець Річард Преслі. Він прожив в спеціальному підводному апараті біля узбережжя Флориди цілих 69 днів.

Найглибше занурення з аквалангом здійснив француз Паскаль Бернабе біля острова Корсика. 5 липня 2005 він пірнув на глибину в 330 метрів. Цікаво, що спочатку планувалося занурення на 320 метрів, але страхувальна мотузка розтягнулася, тому Паскаль пірнув на 10 метрів глибше, ніж збирався. Саме занурення зайняло всього 10 хвилин. Ще 8 годин і 29 хвилин пішло на декомпресію і спливання.

Формально дайвери-аматори можуть занурюватися на глибину до 130 метрів. На практиці пірнати глибше, ніж на 40 метрів не рекомендується. Справа в тому, що на глибинах понад 30 метрів дуже легко можна отруїтися газами, що містяться в дихальній суміші або виділяються при диханні: азотом, вуглекислим газом, чадним газом і навіть киснем!

Найцікавішими місцями для дайвінга вважається Великий бар’єрний риф, Червоне море, Мальдівські острови, Малайзія, Філіппіни і Галапагоський архіпелаг.

Цікаві факти про дайвінгМаловідомий, але дуже цікавий факт: словом «акваланг» позначають легке водолазне обладнання тільки в російськомовних країнах. На Заході терміни Aqualung і AquaLung вживаються тільки для спорядження однойменної фірми, засновниками якої є винахідники акваланга Жак-Ів Кусто і Еміль Ганьян. Акваланги інших фірм позначаються терміном аквалангом (СКУБА) який є абревіатурою англійського виразу self-containedunderwaterbreathingapparatus” — «автономний апарат для підводного дихання».

Креслення пристрою, схожого на акваланг, можна знайти в працях Леонардо да Вінчі.

Підводне спорядження, максимально схоже на сучасні акваланги, в 1865 році запатентували французи: гірничий інженер Бенуа Рукейроля і офіцер ВМФ Огюст Денейруз. Апарат Рукейроля-Денейруза став застосовуватися настільки широко, що навіть заслужив згадки в романі Жюля Верна «200 тис. льє під водою».

Дайверам категорично забороняється здійснювати занурення, якщо вони попередньо не виспалися, важко попрацювали або вжили алкоголь. Більше того, під воду не можна занурюватися з похмілля. Також дайверам рекомендується не їсти і не курити мінімум за годину до занурення. Цікаво, що особливо небажаними продуктами для дайверів є капуста, квасоля, горох та інші бобові, бо дати вихід кишковим газам в гідрокостюмі вельми скрутно, а їх скупчення в кишечнику здатне викликати сильний біль. Під водою це може призвести до найсумніших наслідків.

Цікаві факти про дайвінгPADI, одна з найбільш авторитетних дайверских організацій, займається підготовкою та сертифікацією як професійних нирців, так і аматорів. Цікаво, що один з сертифікатів початкового рівня називається PADIBubblemaker — «пускач бульбашок».

Ще один цікавий факт про PADI: вона готує до занурень навіть домашніх тварин! За кілька років дії PADIPetDivercertification під водою побували собаки, кішки і навіть чистокровний арабський скакун.

Існує поняття «фрідайвінг» — підводне плавання без спеціального спорядження, «на скільки дихання вистачить». Першими фрідайверам були збирачі перлів. Цікаво, що цим промислом в Японії ось вже більше 2-х тисяч років займаються жінки. Їх так і називають: ама (жінки моря). Професія стала жіночою тому, що у жінок в тілі більше жировий прошарок, тому переохолодження їм загрожує у меншій мірі, ніж чоловікам.

Ну і заключний цікавий факт про дайвінг: на одному з курортів маленької тихоокеанської країни Вануату є підводне поштове відділення. Будь-який дайвер може купити особливий конверт з непромокаючого матеріалу, написати лист і опустити її в підводну поштову скриньку. Також лист можна вручити особисто співробітнику відділення, який, як і належить поштовому службовцю, сидить за столом і приймає кореспонденцію. Правда, на відміну від звичайних поштовиків він ходить на роботу в гідрокостюмі і акваланзі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх