Цікаві факти про дерева

Дерева один з найбільших живих організмів на планеті і один з найбільших природних ресурсів Землі.
Вони підтримують наше повітря чистим, знижують рівень шуму, покращують якість води, запобігають ерозії грунтів, забезпечують їжею і будівельним матеріалом, створюють тінь і допомагають зробити ландшафт красивим.
Ось ще деякі роздуми, факти і цифри про цих старих жителів землі і живі скарби … дерева!
1. Випаровування вологи через листя і тінь від дерев знижує щорічні витрати на охолодження приміщень на 2,1 мільярда доларів.
2. Дерева є найбільш довгоживучими живими організмами на Землі.
3. Кожне дерево середніх розмірів заощаджує близько 7 доларів щорічних екологічних переваг, включаючи збереження енергії та зменшення забруднення навколишнього середовища.

4. Одне дерево виробляє близько 113 кілограмів кисню на рік. Це означає, що два дорослих дерева можуть виробляти достатньо кисню, щоб покрити щорічну потребу в кисні сім’ї з чотирьох осіб.
Цікаві факти про дерева5. Всього лише одне дерево здатне поглотити за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу 41,8 тисч кілометрів.
6. У перебігу свого життя одне дерево здатне поглинути одну тонну вуглекислого газу.
7. Середня тривалість життя дерев у межах міста складає всього 8 років.
Для порівняння максимальна тривалість життя дерев в дикій природі: яблуня до 200 років, груша до 300, сосна європейська — 500, дуб — 1000 років, яловець — максимум 1500 років.
8. Найбільше дерево росте в Національному парку в Каліфорнії. Його висота становить 112 метрів, діаметр 9 метрів, а вік понад 2000 років!
9. Найстаріше дерево також знаходиться в Національному парку в Каліфорнії. Його назва Вічний Бог, за оцінками вчених цьому дереву 12 000 років, хоча деякі стверджують, що йому всього 7000 років. Але ці сумніви не заберуть у нього звання найстарішого дерева у світі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх