Цікаві факти про динозаврів

Останнім часом знімається багато фільмів, де героями є стародавні тварини. Розглянемо цікаві факти про динозаврів.
1. На думку вчених найпримітивнішим з динозаврів є Eoraptor lunensis. Його довжина не перевищувала 1 метра, динозавр належив до ряду тероподів. Вчені знайшли його скелет в 1933 році при розкопках, проведених в Аргентині.
2. В американському штаті Кентуккі вчені виявили останки найдавнішого динозавра — він жив 310 мільйонів років тому.
3. Динозаврів вважають найбільшими з усіх тварин, що жили на Землі. Але навіть серед цих гігантів осібно стоїть вид Supersaurus з вагою, яка рівна вазі 10 слонів.
4. Говорячи про цікаві факти про динозаврів, слід відзначити і їх тривалість життя — вони жили понад століття.
5. Частина динозаврів, наприклад, стегозавр — типовий мешканець крейдового періоду, були травоїдними. Довжина тіла цього виду не досягала 9 метрів.
Цікаві факти про динозаврів6. А ось самий «протяжний» динозавр — це брахіозавр. Згідно реконструкції його тіла по виявленим відбиткам ступень, він мав довжину близько 48 метрів.
7. Зовні нагадує звичних нам носорогів трицератопс, що був обивателем крейдяного періоду, володів тілом довжиною 7 метрів. Це травоїдне мешкало на території Північної Америки.
8. Мешканець Європи та Північної Америки часів крейдяного періоду плезіозавр був твариною з дуже довгою шиєю. Та й довжина тіла динозавра складала 16 метрів. Це м’ясоїдна, харчується морськими безхребетними, а також рибою, жило в морі.
9. Ще один мешканець крейдяного періоду — тиранозавр, що населяв Азію і Північну Америку, при довжині тіла в 14 метрів був найбільшим з відомих м’ясоїдних наземних тварин.
Цікаві факти про динозаврів10. Найдрібніші представники цих тварин були трохи більше курки. Вони були мешканцями Франції, Німеччини та Росії (вид копсогнатус), а також нинішнього американського штату Колорадо (вид фаброзаврів). Довжина копсогнатуса — 70-75 см при вазі в 3 кг, фаброзаврів — близько 75 см, а важили вони не більше 6 кг.
11. У торозаврів був найбільший череп — майже 3 метри в довжину, при вазі до 2 тонн. Шию цього рослиноядного ящера захищав кістковий щит. При довжині близько 7,6 метра цей динозавр важив майже 8 тонн.
12. Вчені розробили методику визначення швидкості пересування динозаврів за параметрами стежок, прокладених ними. Виявлена ​​в американському штаті Техас в 1981 році стежка дала підставу для висновку — цей хижий динозавр при русі розвивав швидкість приблизно 40 км / год. А ось рекордсменами були орнітомімуси зі швидкістю, що перевищує 60 км / год.
13. Найкращу броню мали анкілозаври. Їх спини та голови захищали кісткові пластини, а також роги і шипи. Родовою ознакою цих тварин була величезна булава, що розташовувалася на кінці хвоста. Ширина їх тулуба становила 2,5 метра.

14. ТитанозаврИ Hypselosaurus priscus відкладали найбільші яйця довжиною приблизно 30 см і діаметром 25 см.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх