Цікаві факти про Дмитра Менделєєва

Дмитро Іванович Менделєєв відомий світу в першу чергу як геніальний хімік. Однак за неповні 73 роки життя він встиг залишити слід в багатьох інших сферах і написати кілька сотень праць.

Дмитро народився в 1834г. останньою дитиною в сім’ї. Але через погане здоров’я батька, колишнього директора Тобольської гімназії, і його смерті в 1847р. освіта сина лягла на плечі матері. Майбутній вчений закінчив гімназію і педагогічний університет на фізико-математичному факультеті. Після чого працював викладачем в Сімферопольській та Одеській гімназії і незабаром захистив дисертацію на магістра хімії. А вже через 10 років почалася кар’єра Менделєєва як професора.

Внесок Менделєєва складно переоцінити. Він написав підручник «Органічна хімія», який перевидавався 8 разів, у тому числі і на іноземні мови. Винайшов піктометр, за допомогою якого визначалася щільність рідин і відкрив критичну точку їх кипіння. Вчений багато часу провів, експериментуючи з газами і знайшов формулу отримання ефіру. Сконструював ваги, на яких можна визначити вагу не тільки твердих, але і газоподібних речовин.

Цікаві факти про Дмитра МенделєєваА найвідомішим відкриттям вченого стала періодична таблиця елементів. Родзинка цієї таблиці в тому, що вченому вона наснилася. Хоча все було не так просто. Менделєєв багато років працював над періодичною системою, але ніяк не міг правильно розташувати групи хімічних елементів. Мабуть уві сні, підсвідомість підказала вченому останній крок у цій роботі.

З плином часу Менделєєв все більше приділяє часу вишукувань, спрямованим на безпосереднє поліпшення життя людей. Наприклад, він керував дослідженнями з винаходу бездимного пороху з вітчизняної сировини, допомагав розвивати залізорудне виробництво на Уралі і радив як зрошувати й удобрювати сільськогосподарські угіддя.

Цікаві факти про Дмитра МенделєєваЧимало часу було витрачено Менделєєвим на вивчення нафти, умов її утворення і видобутку. Через це брати Нобелі, які тоді займали чимале місце на нафтовому ринку, розсварилися з вченим. Ймовірно, саме цей конфлікт вплинув на те, що за життя Менделєєв так і не встиг отримати нобелівську премію, на яку його кандидатуру неодноразово висували закордонні колеги.

Дмитро Іванович більше сотні разів був закордоном, брав участь в експедиціях і навіть здійснив політ на експериментальній повітряній кулі, щоб дослідити сонячне затемнення. А свою наукову діяльність Менделєєв не припиняв аж до смерті 1907р.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *