Цікаві факти про долар США

1. Американський долар являє собою боргову розписку, яка випускається приватною структурою Сполучених Штатів Америки, яка називається Федеральна Резервна Система. Коли покупці купують долар, вони тим самим створюють фундамент для валюти, яку друкує ФРС. Фактично долар являє собою папір з картинками, але він набуває цінність, коли люди, країни вкладають в нього різні активи, формуючи на нього попит.

2. Найбільш значний валютний номінал, який коли-небудь друкувався в Америці, склав 100 тисяч доларів. Випуск даної купюри здійснювався до 1945 року, але офіційно її випуск заборонив Річард Ніксон ще в 1969 році. Він також заборонив друкувати купюри, номінал яких був вище 100 американських доларів.

3. У 1690 році вперше в Америці були випущені паперові гроші властями Массачусетс, яка на той час була колонією, але на сьогодні тільки ті гроші, які випущені ФРС, вважаються платоспроможними. Якщо Вам колись запропонують купюру американської валюти номіналом в 100 тисяч доларів, випущену в 1945 році, сміливо візьміть її, оскільки вона платоспроможна і сьогодні.

4. В 1929 роки прийняли стандарт того, яким повинен виглядати американський долар. Стандарт був такий, що на лицьовій частині купюри повинен розташовуватися портрет, на зворотній частині — пам’ятники, емблеми.Цікаві факти про долар США

5. Американський долар — військова валюта. Вперше паперові гроші волі в оборот під час Громадянської Війни в Сполучених Штатах Америки, метою було оплатити ресурси, витрачені в ході війни, але коштів не вистачало, оскільки люди тримали гроші і не випускали їх для обороту.

6. Трохи менше ніж 50 відсотків від усіх купюр американського долара, які здійснюють оборот, виконані в номіналі 1-го долара.

7. Заяви про те, що США проти поділу світу відповідно гендерною ознакою, не є дійсним. Так, за всю історію лише 1 раз на валюті США була відображена жінка на лицьовій стороні валюти. В 1886 Марта Вашингтон з’явилася на купюрі валюти номіналом в 1 долар США.

8. Відомий факт, що 97 відсотків усіх купюр американського долара, що знаходяться в обороті, мають сліди кокаїну, оскільки наркоторгівля в усьому світі не проходить, минаючи долар.

9. Долар не є паперовою валютою, він складається з лляної нитки на 25 відсотків і на 75 відсотків з бавовняної.

10. Долар має підвищену здатність і зношування, тому що валютою, по суті, користуються щодня. На сьогоднішній день долар досяг піку стійкості до зношування — понад 4 тисячі вигинів. Тобто, долар можна зігнути і розігнути 4000 разів до того, як з’явиться розрив купюри.

11. Залежно від того, який рівень затребуваності кожного номіналу долара, мається свій період обігу: 1 долар служить 22 місяці, 5 доларів — 24 місяці, 10 доларів — 18 місяців, 20 доларів — 25 місяців, 50 доларів — 55 місяців, 100 доларова купюра може витримати 5 років обороту.

12. Купюра номіналом 2 долари була випущена в останній раз в 2003 році.

Цікаві факти про долар США13. За всю історію друкування долара, ніколи на лицьовій стороні не було портрета афроамериканця, не дивлячись на те, що в США регламентується рівність рас.

14. Борг США перевищує в більш ніж 15 разів рівень усього доходу США, що звертається в усьому світі, при цьому враховуючи монетні і паперові купюри.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх