Цікаві факти про фараонів

Сьогодні Єгипет є одним з найбільш відвідуваних туристичних місць. Ми їздимо туди погрітися на сонечку, повалятися на красивих білих пісках, подивитися піраміди і побродити по пустельних місцях.

А от про те, хто правив у Єгипті раніше, що було цікавого в той час, коли багатьох з нас ще й на світі не було, якими вони були — фараони, їхні традиції і звичаї, ми зовсім не висвітлені у цій темі. І так цікаві факти про фараонів.

1. Чи знаєте ви, що фараони не мали право показувати своє волосся суспільству? Саме тому вони завжди носили Немес — спеціальне оздоблення для голови.

2. Цікавий факт існує про те, що для спокійного проведення часу фараонів, поряд з ними завжди знаходилися раби, які відганяли всіх дрібних літаючих комах. Раби наносили на себе з ніг до голови мед і вся живність зліталась на них.

3. Найвідоміший фараон Пепі II. До того ж, наймолодший. До правлінню Єгипту він приступив ще в 6 років. А покинув пристол тільки в 94 роки.

Цікаві факти про фараонів4. Чи відомо вам, що перший фараон, якому потрапила в руки влада над усією країною був Менес? Однак, його ім’я дуже ретельно приховувалося.
Так є відомості, що фараон Нармера або Ага був саме Менесом.

5. Ось ще цікаві факти про фараонів. Чи знаєте ви, що правителі Стародавнього Єгипту спали на твердих «перинах»? Їх подушки були зроблені з каменів, замість звичного нам пуху.

6. Цікаво знати, в 1974 році в Єгипті з’явився перший паспорт на мумію. «Щасливий» володар такого став фараон Рамзес II. Його стан став зазнавати зміни, при чому, не в кращу сторону. Саме тому мумію фараона було вирішено вивести за межі країни для більш ретельного огляду та розуміння, що ж все-таки сприяло такому різкому погіршенню.

7. Чи знаєте ви, що в Єгипті не прийнято було, щоб жінка правила «парадом»? І коли, знаменита Хатшепсут таки вступила на «поріг» правління, їй довелося ретельно гримувати. Мова про спідницю в той час навіть не йшла, «вбиралася» вона виключно в чоловічі речі і навіть клеїла бороду.

А ще вважається, що фараони були одними з багатющими правлінців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх