Цікаві факти про феєрверки

Мистецтво виготовлення і запуску феєрверків називається «піротехніка», від грецького «піро» ( «вогонь») + «текнікос» (мистецтво, майстерність).

Нешкідливість бенгальських вогнів оманлива. Насправді вони можуть горіти з температурою до 1000 ° C.

 1. Найбільш ранні записи про використання феєрверків були зроблені в Китаї приблизно в 200 році до н.е., за часів династії Хань. Люди тримали над вогнем стебла бамбука, поки повітря всередині них не починало шипіти і вибухати. Згідно з повір’ям, в результаті виходив гучний хлопок і відлякував злих духів і закликав щастя й удачу.
 2. В Японії існує відома традиція літніх фестивалів феєрверків (Ханабі-Тайкан), які відбуваються майже в кожен вікенд літа. Кульмінація настає в серпні, коли проводиться понад 800 феєрверк-шоу. Традиційно феєрверки використовувалися для захисту від злих духів, проте, зустрічаючи Новий Рік, японці запалюють їх рідко.
 3. Ранні феєрверки у вигляді порожніх бамбукових стебел були винайдені в Китаї близько 200 року до н.е. Однак, коли пізніше китайці винайшли порох між 600-900 роками н.е., феєрверки стали голосніше і яскравіше.
 4. Китайці винайшли феєрверк і стали використовувати його як частину більшості важливих свят, таких як Китайський Новий Рік (Весняний фестиваль) і Свято Середини Осені.
 5. 3 липня 1776 Джон Адамс, майбутній президент США, написав своїй дружині Абігейл, що вважає за потрібне використовувати феєрверк при святкуванні Дня Незалежності. З тих самих пір американці відзначають це свято, запалюючи феєрверк.
 6. Винахід феєрверку призвело до винаходу порохової зброї, а не навпаки. Під час середньовічних воєн в Китаї феєрверк іноді прив’язували до щурів і відправляли їх на ворожі території. Китайці також прикріплювали феєрверк до стріл, намагаючись залякати супротивників.
 7. Хоча сам феєрверк винайшли китайці, повітряні снаряди були винайдені італійцями в 1830х роках. Форма внутрішньої частини цієї піротехніки надає форму самому феєрверку. Італійці також виявили, що спалювання різного металевого порошку створює різні кольори.Цікаві факти про феєрверки
 8. Пенсільванське місто Ньюкасл в США відоме як «Столиця феєрверків Америки», так як в ньому розташована одна з найбільших піротехнічних компаній в країні — «Zambelli Fireworks».
 9. Сьогодні найбільшим виробником і експортером феєрверків в світі є Китай.
 10. Для створення феєрверку необхідні три основних компоненти: 1) окислювач 2) пальне 3) хімічна суміш, що створює колір. Під впливом вогню окислювач руйнує хімічні зв’язки в пальному.
 11. Колір феєрверку залежить від спалювання елементів різних металів. Згоряння різних елементів породжує різні кольори. Наприклад, барій горить зеленим полум’ям, натрій — жовтим, літій і стронцій — червоним.
 12. Всупереч поширеному переконанню, Марко Поло не був першим, хто завіз порох з Китаю в Європу, коли повернувся з Китаю в 1295 році. Порох, ймовірно, був поширений раніше — арабами через Великий шовковий шлях — незважаючи на всі зусилля Китаю зберегти його в секреті.
 13. Піротехніки можуть створювати різні звуки феєрверку. Наприклад, алюмінієва і залізна стружки можуть створювати шиплячі звуки, а титановий порошок — гучний вибух.
 14. На справжній найскладніший для створення піротехніками колір — це синій. Навіть через багато століть ніхто не зміг придумати ідеальний спосіб створення яскраво-синього феєрверку. У той же час добитися червоного, зеленого, оранжевого і білого кольорів дуже просто.
 15. Якщо вірити легенді, перший феєрверк в Америці був запущений капітаном Джоном Смітом в Джеймстаун (Віргінія) в 1608 році з метою вразити або налякати індіанців.
 16. Найбільша демонстрація феєрверків була зареєстрована в Норвегії 29 листопада 2014 року, коли на честь конституції країни було запущено 540 383 феєрверків. Видовище тривало півтори години.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх