Цікаві факти про глухаря

Глухар одна з великих і вельми симпатичних птахів серед загону тетеревиних.

Представляємо Вам цікаві факти про глухаря.

Їжу глухар шукає в основному по землі, а якщо доводиться летіти, то виходить це у нього досить-таки важко. Це пояснюється вагою глухаря, хоча самка глухаря має вагу набагато менше, ніж самець. Самці виростають до 6 кг, а самки до 2 кг. Тому самки є більш спритними, хоча ця птиця вважається трохи полохливою ​​і злегка незграбною.

За зовнішнім виглядом самець перевершує самку, так як має дуже красиве опірення з чорних, сірих, білих, бурих пір’їв. Самка глухаря маленька з сірим і рудим оперінням. Таке забарвлення самців дозволяє їм конкурувати один перед одним у виборі самки. У них дуже красивий зоб, який переливається чорно-зеленим кольором.

Назва «глухар» сталася через будову слухової системи цієї птиці. Він втрачає слух лише на деякий час, це відбувається в період токування, тобто під час виконання співу, коли глухар прочиняє дзьоб, відбувається натиснення однією кісткою черепа і закривається слуховий прохід. Його глухота припадає на руку мисливцям, так як птах не чує пострілів.

Цікаві факти про глухаряУ літній час глухар харчується зеленою травою, насінням, стиглими ягодами, а взимку осиковими нирками і сосновою хвоєю. Незважаючи на те, що глухарі сидять на деревах, гнізда вони в’ють на землі з маленьких гілочок. Діаметр гнізда становить 25 см.

Глухарка закладає до 8 яєць в гніздо, яйця мають на своїй поверхні плями бурого кольору. Висиджує вона строго по днях і рівно 24 дні. Залишає гнізда тільки лише рано вранці, в середині дня і ввечері.

Пташенята з’являються в середині червня і харчуються в першорядні дні свого життя дуже маленькими комахами, наприклад, мурахами. А також пташенята ковтають маленькі камінчики, щоб шлунок зміг перетирати надходить в нього їжу. Ростуть вони дуже швидко і через місяць вже добре літають.

Якщо глухарка помітила хижака або людину, то вона прагне відвести його від потомства. Поки пташенята маленькі вони ховаються при першій же небезпеці під крило матері, а коли трохи підростуть, то ховаються в густій ​​і високій траві, в якій їх дуже важко знайти, навіть собакам.

Цікаві факти про глухаряВосени від матері спочатку відокремлюються молоді самці, а потім вже і самки. Зимують глухарі маленькими зграйками, а при сильних морозах ховаються в замети і виходять тільки поїсти. Перед зимою глухарі запасаються камінчиками, тому що в цей період часу їжа дуже жорстка і груба, а вони допомагають шлунку перетравлювати їжу. Якщо глухар не запасеться такими камінчиками, то загине.

Так як глухар мешкає в природі в незначній кількості, то заслуговує великий інтерес у людини для розведення його в зоопарках або заповідниках. Така мала кількість глухарів в природі пов’язана в першу чергу з мисливцями, а в другу чергу з розміщенням гнізд.

Так як гнізда розташовуються на землі, то виникає велика ймовірність їх розорення іншими тваринами або під час лісових пожеж.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх