Цікаві факти про горобців

Вічно спритні і пухнасті грудочки. Постійно цвірінькають і носяться зграйками у дворах.

Представляємо вам цікаві факти про горобців.

Чи знаєте ви, що в народі горобців називають “домушками”? А все тому, що горобці мешкають поблизу людського житла.

Горобці – однолюби. Вони створюють сім’ю раз і на все життя.

Проте, життя їх не надто довговічне. Так, в середньому, ці “домушники” живуть 9-21 місяць. Безумовно, як і в усьому світі природи, існують винятки з правил. Деякі горобці – довгожителі, їх цикл може бути від 11 до 13 років. І все ж, це велика рідкість.

Горобці – дуже родючі пташки. Так, всього лише за кілька літніх місяців, вони можуть дати по 2-3 приплоду.

“Жовторотики” – новонароджені пташенята залишають вперше свій будинок тільки по закінченню 10 днів з дня народження. А прозвали їх таким ім’ям через те, що їх оперіння біля дзьоба жовтого кольору. До речі кажучи, в житті ми теж частенько називаємо так “недалеких” і наївних людей.

Цікаві факти про горобцівГоробці воліють приймати пісочні ванни. Вони повністю занурюються в вапно піску і чистять там своє пір’я від всіляких паразитів.

Люди в почесному віці завжди трактували горобців в піску – на дощ. Однак, це всього лише міф, який ніколи і ніким не був підтверджений.

Чи знаєте ви, що з пір’я цих пташок було навіть виткано ковдру? У 1992 році, готуючись до Дня Народження, син одного правителя вирішив піднести своєму батькові незвичайний подарунок – велику ковдру з зшитого горобиниого пір’я.

Менш ніж за півроку його покликана команда вбила близько 700 горобців.

Виявляється, горобці зовсім не трудоголіки. Так, будучи в повітрі, вони не можуть літати більше 15 хв, їм обов’язково потрібен відпочинок для відновлення сил.

Цікаві факти про горобцівЧи знаєте ви, що ці пернаті встигли побувати в одній з найголовніших книг світу – Біблії?

При підрахунку всіх горобців на планеті було виявлено, що їх цифра більш ніж 1 млрд.

Чи знаєте ви, що до 60-х років у США не було жодного горобця? Туди їх переправили для благих цілей з Англії – полювати на гусениць. Ну а пернаті, судячи з усього, зовсім не противилися, тому що саме цими ласощами вони годують зі свого дзьоба новонароджених пташенят.

Існує і невеликий пам’ятник горобцям. Облаштувався такий в Бостоні ще в XIX століття. Люди власними руками встановили статую цим пташкам за їх плідне полювання на шкідників природи.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *