Цікаві факти про кислоти

Кислот, як і їх всіляких хімічних сполук, в природі дуже багато. Вони чинять активний вплив на весь навколишній світ.
Ось цікаві факти про кислоти.

Озеро Смерті, розташоване в Сицилії називають «Мертвим». Біля берегів озера не ростуть рослини, там не живуть риби або інші живі організми, а птиці там ніколи не літають. Той, хто ненароком потрапляє в озеро, відразу вмирає. Якщо на пару секунд опустити в озеро руку, то моментально шкіра на руці почервоніє, покриється пухирями, і почне облазити, оголюючи м’язову тканину. Думаєте, це історія фільму жахів? Ні, це справжнісінька картинка з життя.

І це станеться через те, що озеро є ні що інше, як резервуар агресивної небезпечної сірчаної кислоти. У 1999 році дослідники після копіткого і небезпечного вивчення дна цього озера з’ясували, що ця кислота надходить через два підземних джерела.
Відомо також, що мафія на Сицилії завжди топила свої жертви в цьому озері і вже через невеликий проміжок часу від них не залишалося й сліду.

Цікаві факти про кислотиЩе цікаві факти про кислоти. Як не дивно, але кислота може допомагати в боротьбі з такою шкідливою звичкою як куріння. Співробітники медичного центру «Університет Дюка» (США) створили абсолютно унікальну методику для позбавлення від цієї звички.

Зараз для цієї мети використовуються різні методи, в результаті яких очищений нікотин (без різних шкідливих речовин у вигляді канцерогенів, агресивних смол і чадного газу) безпосередньо потрапляє в кров. Для цього вони використовують просочені пластирі, жуйки і інгалятори.

Методикою, розробленою дослідниками, пропонується використовувати властивості з’єднань нікотину і піровиноградної кислоти, що утворюється в організмі людини, яка палить. При взаємодії цих двох компонентів виходить з’єднання нікотину – піруват. Це з’єднання надходить в легені курця. Зараз проводяться останні випробування нового засобу, після яких він буде доступний кожному.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *