Цікаві факти про країни світу

Конкретної відповіді на питання: «Скільки всього країн у світі?» – Не зможе дати ніхто. Це мабуть тому, що зміни на політичній карті світі відбуваються занадто стрімко. Багато територій стають залежними і незалежними, визнаються або не визнаються країнами, знаходять і втрачають свої статуси. В цілому можна сказати, що життя не застигло на місці.
За останньою статистикою можна сказати, що:
1. Світ 195 незалежних суверенних держав, де Ватикан і Палестина – два спостерігача.
2. Держав, чий статус так і не визначився, – 8 штук.
3. Територій всього 55, з них: незалежних 37, заморських – 14, а наділених особливим статусом – 4.
4. У тому числі існують залежні території, яких можна вважати країною, їх 16.
Разом, склавши всі перераховані вище країни, виходить єдина цифра – 274.

Щорічно британська некомерційна організація публікує рейтинг найбільш процвітаючих країн світу. Для оцінки беруться економічні показники (доходи населення, ВВП) та інші менш точні критерії.
Представляємо для вас десятку найрозвиненіших країн нашої планети:
1. На першому місці опинилася держава Норвегія. Її економіка посіла перше місце в рейтингу. Життя стабільне в цій скандинавській країні і Норвегія з 2009 року є незмінним переможцем.

Цікаві факти про країни світу2. Друге місце зайняла Швейцарія. З 2009 року вона піднімалася все вище і вище по щаблях рейтингу і подужала всього шість позицій. Кращим показником Швейцарії виявилося управління.

Цікаві факти про країни світу3. Канада замикає трійку лідерів. Вона, як і Швейцарія, наполегливо йшла до мети і подужала за 5 років три рядки рейтингу. Економічну стабільність обгрунтовують різноманіттям природних ресурсів і невеликої чисельності населення.

Цікаві факти про країни світу4. Наступною на щабель стала Швеція. Вона також подужала три позиції. В пріоритеті в Швеції бізнес і можливості. Безпека також на високому рівні.

Цікаві факти про країни світу5. П’яте місце – Нова Зеландія. Освіту тут порахували кращою у світі. Також ця держава є постояльцем різних рейтингів щасливих куточків світу. Хоча, порівняно з 2009 роком Нова Зеландія здала позиції і опустилася на три ступені вниз.

Цікаві факти про країни світу6. Данія – шосте місце нашого рейтингу. За п’ять останніх років ця країна поступилась чотири позиції. Причиною цього є в основному економіка: зростання не повернутих кредитів, безробіття, а також стійке падіння надійності фінансових інститутів.

Цікаві факти про країни світу7. Сьоме місце зайняла Австралія. З 2009 року вона втратила лише дві позиції. Найбільш серйозно знизився рівень безпеки, це пов’язано здебільшого з припливом біженців, а також іншими проблемами, пов’язаними з демографічною ситуацією.

Цікаві факти про країни світу8. Наступне місце – Фінляндія, вона також здала позиції, і її рейтинг впав рівно вдвічі. Причиною тому є економічні проблеми: безробіття і зниження надійності фінансових інститутів.

Цікаві факти про країни світу9. Дев’яте місце зайняли Нідерланди. Ця країна, на відміну від більшості попередників, поліпшила свій рейтинг на дві позиції. Найголовнішою причиною є різке зростання рівня охорони здоров’я, а це пов’язано з ростом тривалості життя і зниженням кількості хворих на ГРЗ.

Цікаві факти про країни світу10. Замикає десятку лідерів Люксембург. Він виріс в цілому всього лише на одну ступінь, проте рівень економічного розвитку опустився на 4 позиції. Це пов’язано зі зниженням надходження інвестицій з-за кордону.

Цікаві факти про країни світуНа жаль, лідери зазвичай нудні. Далі ми розглянемо більш докладно кілька країн, які не гідні першої десятки країн світу, але більш ніж гідні нашої уваги.
Найбільшим на планеті містом-державою є Сінгапур, який також є столицею і республікою. Символом цієї країни є Мерлайон. Ця міфічна істота з головою лева і тілом риби. Риба підкреслює тісний зв’язок Сінгапуру з морями, а лев є символом безстрашності і сили.

Сінгапур – одна з найбільш густонаселених країн в світі. Щільність населення становить 65 000 осіб на один квадратний кілометр. У цій країні 4 офіційно визнаних мови: малайська, англійська, тамільська та путунхуа.

Цікаві факти про країни світуСінгапур – держава з найнижчим рівнем злочинності у світі. Закони тут надзвичайно суворі. За більшість злочинів просто б’ють палицями. За плювок на землю, куріння в громадському місці, за викид сміття на вулиці – штраф в 500 доларів. За торгівлю наркотиками і вбивство з жорстокістю передбачена вища міра покарання – смертна кара.

США – одне з найцікавіших держав світу. У цій країні сидить у в’язниці найбільша кількість осіб: 25% від загальної кількості ув’язненних в світі. Також ця країна славиться своїми законами. Приміром, німецькі вівчарки зняті з патрулювання, тому як вони проявляють агресію до чорношкірих жителів, особливо до діток.

За останні кілька років ця країна здала позиції. За той період, коли до влади прийшов Обама, Америка накопичила більше зовнішніх боргів, ніж за все своє існування – від Вашингтона до Клінтона.

Цікаві факти про країни світуЦе також позначилося на житті населення: 48,5% населення отримують соціальні допомоги. У підсумку виходить, що кожна сім’я отримує більше доходу, ніж платить податків. За останніми підрахунками стало ясно, що 41% працюючого населення має фінансові проблеми. Уже на сьогоднішній день приблизно 2/3 всіх студентів беруть студентські кредити на навчання, тому що в середньому коледж коштує 27 тис. $ у рік. Однак, диплом ніяких гарантій не дає. В Америці сьогодні працюють: близько 320 тисяч офіціантів, 100 тисяч двірників і 370 тисяч касирів з вищою освітою.

Наступною цікавою країною, яку ми розглянемо, стане Росія. Зважаючи на останні події ця тема більш ніж актуальна.
Росія – найбільша країна на планеті Земля і, завдяки цьому, тут знаходиться надзвичайно багато найцікавіших фактів. Розглянемо деякі з них.

1. Символ Росії – ведмідь. Саме з ним асоціюється ця країна для багатьох зарубіжних гостей. Однак, виявляється, це не єдиний символ. За деякими даними Росію асоціюють також з восьминогом, який охоплює щупальцями довколишні території.

Цікаві факти про країни світу2. Виявляється, що за часів правління Петра І на п’яниць і баляндрасників надягали медаль, яка важила ні багато, ні мало – 7 кг (без урахування ланцюга). Алкоголік повинен був носити цю нагороду протягом цілого тижня.
3. За офіційними даними в Росії за межею бідності живуть близько 30% населення, при цьому ще 35% вважаються взагалі жебраками. За нескладними підрахунками виходить, що тільки 35% жителів живуть в достатку.
4. У Москві в метрополітені всі станції, що йдуть до центру, озвучує чоловічий голос, в той же час ті, які відходять від центру, – жіночим.
5. У Шереметьєво для пошуку вибухівок працюють собаки, які наполовину є шакалами.
6. 30 березня 1867 Росія продала Аляску США в рахунок Ротшильдівського боргу за 0,0474 $ за гектар. Виявляється, що гроші так і не дійшли до одержувача, тому що по документам їм була якась особа в Англії.

7. Самою довгою безперервним сухопутним кордоном є риса між Росією і Казахстаном.
8. Найбільшим за своєю площею населеним пунктом в РФ є поселення Заполярний в Мурманської губернії. У цьому місті живе близько 17 000 чоловік. Площа Заполярного становить 4620 км. квадратних. Така територія пояснюється тим, що до міста віднесено землі металургійного виробництва з покладами корисних копалин.
9. У росіян, виявляється, часто присутня надія на «авось». В РФ кажуть, що «поки грім не вдарить – мужик не перехреститься».
10. Росіяни себе вважають себе самою духовною нацією на Землі.
11. У Росії близько 567 ВНЗ та 3 млн. студентів. У зв’язку з цим рівень грамотності в РФ становить цілих 99%.
12. Олімпійські ігри 2014 в Сочі є 22 за рахунком зимовими іграми за всю історію існування цього заходу. Дуже цікаво, що Олімпійські ігри 1980 в Москві були також 22 за рахунком, тільки літніми.

13. П’ятигорськ жестовою мовою показаний як два пістолети, спрямованих один на одного. Це символ пряме відсилання на дуель між Мартиновим і Лермонтовим, яка сталася в цьому місті в 1841 році.
14. У місті Воронежі існує вулиця Петра Сазонова. Виявляється, що такої знаменитої людини зовсім не існувало.
Вся справа в тому, що колись раніше ця вулиця була місцем перетину двох інших – імені терориста Єгора Сазонова та імені революціонера Петра Алексєєва. В 1970-ті тут виробили забудову району та привласнили ділянці ім’я Петра Сазонова.

Політична карта планети настільки цікава, що її частини можна розглядати не один десяток років. І навіть за цей час ми зможемо перерахувати всього лише частину цікавих фактів про країни. Сьогодні ми дізналися багато цікавого про країни і людей, які там живуть. Сподіваюся, вам було цікаво.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *