Цікаві факти про кристали

Химерні творіння природи, часто зачаровують і притягають погляд, що прикрашають корони королів. Існує повір’я, що деякі з них володіють магічною чудодійною силою.

Представляємо вам цікаві факти про кристали.

У перекладі з грецької, слово «кристал» означав «лід». Проте пізніше кристал придбав і ще одну назву — гірський кришталь. Вчені припускають, що гірський кришталь буде танути при зміні температури у вищу сторону. Однак, цього так і не сталося. Гірський кришталь наділений і ще однією особливістю — він дуже гладкий і має плоскі грані. Більше такого ніде не знайдеш.

У кристалах всі атоми розташовані так, щоб з них утворювалася трехмерно-періодична укладка. Таким чином, на поверхні ми бачимо кристалічну решітку.

Цікаві факти про кристалиНайкрупніші кристали існують в Мексиці, у двох печерах. На глибині більше 300 метрів знаходяться кристали довжиною в 10-15 м. А самі такі складаються з селеніту — прозорий гіпс.

Чи знаєте ви, що кристали відтворюють самі себе і таким чином ростуть? Їх по праву можна називати «живими» істотами природи.

Кристали можуть утворювати найрізноманітніші форми.

І, не дивлячись на це, внутрішній малюнок кристала має циклічність у творі інших. Це було доведено вченими.

Чи знаєте ви, що деякі природні мінерали можуть утворювати кристали? От тільки є одна проблема, розглянути такі можна лише через збільшувальне скло.

Чи знаєте ви, що вода є основним «інгредієнтом» для утворення кристала?

Цікаві факти про кристалиІснує, крім природного утворення кристалів, штучні. На сьогоднішній день люди, які вирощують штучні кристали заробляють величезні гроші. Адже з «несправжніх» роблять такі дорогоцінні камені як сапфір і рубін. А це — мільйони, якщо не мільярди.

Є й представники найбільших і крихітних кристалів. Зберігаються вони в Австрії в музеї «Кришталеві світи». Найкрупніший важить більше 62 кг і має 310 тис. карат. Крихітний же варіант кристала в діаметрі не досягає і одного сантиметра. Всі вони належать до самої знаменитої ніші «Сваровські» і занесені в книгу рекордів Гіннеса.

На сьогоднішній день майже всі кристали, які існують, вирощують штучно. Таким чином отримують саме те, що необхідно кінцевому споживачеві. Виробництво кристалів — один з найдорожчих бізнесів. І красивих.

3 Коментарі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх