Цікаві факти про Литву

Більше 12 тисяч років тому закінчився льодовиковий період. Зійшовший льодовик, залишив після себе в спадщину на території цієї країни близько 3000 озер і прекрасну природу.

Представляємо цікаві факти про Литву.

Литва є самою густонаселеною державою у всій Прибалтиці.

Найдавніший дуб Європи розташований саме в Литві.

Стельмужський дуб пережив найрізноманітніші історичні дії: і Хрестові походи, і привнесення жертв для Богів, і навіть військові дії Першої Світової.

У 1386 році жителі прийняли християнську віру. Литва була останньою країною на території Європи, хто це зробив.

Кернаве — перша столиця Литви, а тепер просто невелике селище. Там мешкає близько 300 жителів. Зараз же столицею є Вільнюс.

Цікаві факти про ЛитвуАрхітектурне творіння, костел Св. Анни є своєрідним символом столиці Литви.

У Вільнюсі є «російський» квартал. Зародився він тут ще в XIV столітті. «Ця» територія всіяна православними церквами і храмами.

Ярмарок Казюкаса — місце паломництва.

Ярмарок відкривається на початку березня і люди потихеньку починають масово заповнювати вуличні простори. На Казюкаса ви зможете придбати божевільну кількість статуеток, біжутерії і просто неписаної краси виробів для дому.

Туристи цей ярмарок просто обожнюють — тут можна купити кожному сувенір за недорого.

У Литві навіть існує своєрідна «заміна» столиці держави місто — Каунас.

Цікаві факти про ЛитвуКолись у воєнні часи Каунас був справжньою столицею держави. З тих пір пройшло багато років, а назва «Тимчасова столиця» залишилася досі на вустах жителів Литви.

Лайвес алея є самою основною пам’яткою «Тимчасової столиці». Це пішохідна, і можливо найдовша алея у всій Європі.

Литовська держава освоїла світові масштаби пивоваріння. Країна виробляє і експортує цей напій більш ніж в 10 країн світу.

Крім того, сири, копчені ковбаси і чорний хліб так само поставляється в різні країни земної кулі. Кажуть, що хліб тут печуть за спеціальним стародавнім рецептом. Саме тому він є своєрідним еталоном хлібного виробу і довго не черствіє (більше місяця).

Перлина Литви — знаменита Паланга.

Незрівняне ні з чим затишне місце для відпочинку, де ліс море, свіже повітря, піщані пляжі, маленькі готелі і ресторанчики нададуть вам найвишуканіший комфорт, задоволення і прекрасний час проводження.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх