Цікаві факти про медицину

Сучасна медицина перебуває на такому рівні розвитку, який дозволяє позбутися багатьох хвороб. Але в минулому столітті цього не було, а хворіли люди не менше. Так як же наші предки лікувалися? І які незвичайні методи лікування є в наш час? Ось захоплюючі факти з історії медицини.

Всі чули про уринотерапію, але в Індії вона популярна найбільше. Очевидно, індуси вважають, що раз корова — священна тварина, то все, що вона виробляє володіє якими-небудь магічними або лікувальними властивостями. Особливо цінується коров’яча сеча, господарі корів дбайливо збирають її, розливають у тару і продають. Індуси вважають, що сечею можна лікувати все: шкірні хвороби, хвороби серця, нирок, рак, ожиріння і.т.д. У коров’ячої сечі також купають новонароджених дітей. Цю цілющу вологу можна купувати в пляшках, а можна в таблетках або в кремах. Також в Індії в продажу з’явився напій під назвою «Дар корови», основним інгредієнтом якого є сеча. Виробники сподіваються, що він зможе витіснити з індійського ринку всі інші соки, лимонади і прохолодні напої.

У всіх медичних працівників є спецодяг. Але хто першим його придумав? Виявляється, стародавні єгиптяни. При розкопках знайдена форма, в яку одягалися муміфікатори при обробці мумій.

Індіанські племена в Америці раніше не мали можливості вдаватися до послуг лікарів, а різні порізи (і тим більше великі рани) необхідно було зашивати. На допомогу в таких випадках приходили мурахи, а точніше мурахи-солдати. Це окрема каста в мурашиній сім’ї, члени якої відрізняються великими розмірами (до півтора сантиметра), потужними щелепами і клешнями. Так от, коли хто-небудь в індіанському селищі обзаводився раною, його одноплемінники приносили найздоровіших мурах-солдатів, зсовували краї рани і притискали до них мурах. Комахи хапалися могутніми щелепами за краї рани і не давали їм розійтися.

Цікаві факти про медицинуУ Латинській Америці аборигени також вдавалися при обробці ран до допомоги комах. Вони розуміли, що очищати рану потрібно, а чим? Всім відомі опариші — личинки м’ясної мухи, яких у якості наживки використовують рибалки. Так от, люди насипали на рану опаришів, які з’їдали з неї все нагноєння і відмерлі тканини, залишаючи її стерильно чистою.

На війні як на війні. У боях солдати часто отримують різні каліцтва, наприклад, втрачають зуби. У наш час після бойових дій можна звернутися до стоматолога, а що могли зробити солдати кілька століть тому? У наполеонівській армії вирішили цю проблему так: у загиблих воїнів, що мали міцні, здорові зуби, їх висмикували і використовували згодом як вставні зуби. Ці зуби небіжчиків навіть отримали назву — «зуби Ватерлоо». Причому зуби в ті роки лікували не лікарі, а звичайні перукарі.

Аж до 18 століття медики були впевнені, що зуби болять від того, що в них селиться зубний черв’як. Значить, щоб вилікувати зуб, потрібно вигнати цього черв’яка. В давнину зубний біль лікували пташиним послідом, змішаним з маслом. Але це хоч гуманний спосіб, а в середні віки в хворий зуб заливали кислоту, розпечений віск або тикали в дупло розпеченим залізом.

Люди у всі часи страждали болями в спині, правда, методи лікування кілька століть тому були, на мій погляд, дикими. Нещасному хворому щільно прив’язували дві дошки: одну до живота, іншу — до спини. У такому положенні він повинен був лежати дуже довго. Більше того, лікарі вважали, що причина всіх хвороб — надлишок вологи в тілі людини. Тому бідоласі не тільки не давали пити, а й робили кровопускання: або за допомогою п’явок, або розкриваючи судини. Логіка проста: немає крові — немає вологи.

Цікаві факти про медицинуЖінки в усі часи були неврівноваженими, схильним сльозам і поганому настрою. У 19 столітті визнали, що основна причина цього — сказ матки — незадоволеність і відсутність постійного партнера.

Всі знають і люблять «докторську» ковбасу, але мало хто знає, чому вона так називається. За наказом Сталіна в 1936 році Народний комісаріат охорони здоров’я розробив спеціальний склад ковбаси, яка використовувалася при лікуванні хворих, «підірваним здоров’ям, які в результаті Громадянської війни і царського деспотизму».

Останнім часом часто говорять про шкоду сонячних променів, але виявляється, що солярій ще більш шкідливий для здоров’я. Постійне його відвідування більш ніж у півтора рази збільшує ризик захворювання на рак шкіри.

В Африці є плем’я масаї, що відрізняється досить незвичайними способами лікування захворювань. Так, при будь-яких психічних розладах чаклуни пов’язують хворого мотузками і кладуть його в свіжовикопану могилу. Потім пов’язують козла, зрозуміло, що тварина брикається, намагаючись вирватися з пут. Але йому не щастить — його також опускають у яму і кладуть поруч із «пацієнтом». Потім їх закопують і розводять над могилою багаття. Протягом години чаклун ходить навколо багаття і читає заклинання, потім яму розривають і … О, диво! Людина жива і абсолютно здорова, правда, бідний козел помер. Секрет такого лікування чаклуни нікому не розповідають. Хоча, за чутками, перед цією екзекуцією людину накачують якимось зіллям, і він впадає в особливий стан.

Улюблена багатьма з нас «Кока-кола» спочатку призначалася для лікування психічних розладів, імпотенції, а також для відвикання від важкої наркотичної залежності. Адже до складу напою входить невелика кількість листя коки, з яких синтезують кокаїн, який раніше вважався нешкідливим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх