Цікаві факти про метали

Метали стали застосовуватися людьми ще в глибоку давнину. Весь час процес їх отримання удосконалювався, з’являлися корисні сплави різних металів. Розглянемо цікаві факти про метали.
У стародавні часи при переплавки срібла норвезькі плавильники часто отримували отруєння. Вони пояснювали це підступами злого духа, якого звали Кобольд. Насправді виною всьому були отруйні оксиди миш’яку, що виділялися при випалюванні кобальтових мінералів.
Німецьких шахтарів у стародавні часи долав дух на ім’я Нікель, заважав їм витягати мідь з руди, дуже схожою на мідну. Пізніше, у XVIII столітті, навчилися з цієї руди виділяти метал. Його назвали ім’ям міфічного духа — нікелем.
Цікаві факти про метали Цікаві факти про метал, нікель фото

Протягом століть найдорожчим металом вважали золото. Довгий час алхіміки не припиняли спроб виробляти золото з різних компонентів. Удача посміхнулася дослідникам в 1941 році. Для цього американцям Бейнбріджа, Шерру і Андерсену довелося піддати бомбардуванню швидкими нейтронами атоми ртуті. На жаль, отримане золото виявилося радіоактивним.
Радіоактивне золото, Цікаві факти про метали

Говорячи про цікаві факти про метали, слід зазначити, що людство за всю свою історію видобуло 165 тисяч тонн золота. Цікаво, що половину цього золота отримали в ПАР. Якщо все добуте золото відлити в один злиток у вигляді куба, зі стороною в 20 метрів.

Цікаві факти про метали, злитки золота, фото

З усіх приладів, що прикрашали обідній стіл Наполеона III, найдорожчі були виготовлені з нового і рідкісного в ті часи металу — алюмінію. На урочистих обідах ці столові прилади подавалися лише імператору і його найбільш почесним гостям. Іншим учасникам бенкету залишалося задовольнятися приладами зі звичного золота і срібла.
Морська вода містить в розчиненому стані всю таблицю Менделєєва, присутні там уран і золото. Сучасні технології дозволяють добувати в промислових масштабах з морської води всього чотири корисної речовини — прісну воду, кухонну сіль, магній і бром.
таблицю Менделєєва в море, цікаві факти про метали

У астрофізиці існує поняття металічність, що характеризує відносну концентрацію елементів важче гелію в складі галактик і зірок. Металічність показує вік зоряної системи. Найперші зірки в своєму складі практично не мали металів. З кожним наступним поколінням зірок концентрація металів у них зростала.
З усієї кількості титану, що добувається у світі, в машинобудуванні використовується не більше 7%. Для виробництва паперу йде 13% титану, на випуск пластиків — 20%, на виробництво фарби — 60%.
Оксид алюмінію, що представляє собою тонку захисну плівку на його поверхні, легко руйнується ртуттю. Без цієї плівки алюміній на повітрі швидко окислюється. Тому ртуть заборонено перевозити в літаках — при її розливі у фюзеляжі повітряного судна може утворитися отвір.
Оксид алюмінію, Цікаві факти про метали

Слово платина з іспанської мови перекладається як «серебрішко». Таким словом конкістадори висловили свою зневагу до цього металу. Пояснюється це підвищеною тугоплавкістю платини, тому вона оцінювалася вдвічі нижче срібла. Зараз ціна платини на світових ринках перевищує ціну срібла майже в 100 разів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх