Цікаві факти про метеликів

З незапам’ятних часів метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Вони були символом безсмертності, щастя, вірності, любові, а деякі молодята в сучасний час відпускають метеликів на весіллі замість голубів. Ці загадкові і безперечно красиві істоти є джерелом поетичного натхнення і стали героями багатьох міфів і легенд.

1. Метелики відносяться до однієї з найбільших груп комах – до лускокрилих. Крім цих створінь ця група включає також молей і метеликів. На даний момент лускокрилі налічують близько 157 000 видів комах.
2. Ці унікальні створіння є другими за своєю чисельністю обпилювачами після бджіл.

3. Наука, що вивчає метеликів, називається лепидоптерологія.
4. Найбільшим нічним метеликом вважається Attacus aitas. Його крила мають розмах близько 30 см і його часто плутають з птахом.

5. Найбільший витривалий метелик світу має назву «Монарх». Він може подолати відстань у тисячу кілометрів без зупинок.

6. Максимальна швидкість, яку може розвинути це маленьке творіння – 12 миль на годину, але існують види, які досягають позначки в 50 км / ч (31 миля на годину).
7. Найдивнішим фактом про ці створіння є те, що метеликам необхідно сонячне тепло для того, щоб літати.
Цікаві факти про метеликів8. 4 крила метеликів покриті лусочками, які є мішечками з прозорими ребристими стінками. Після необережного дотику вони відвалюються і крила виглядають полинялими. Насправді крила метелика прозорі. Лусочки, які покривають крило, просто відбивають сонячне світло і цим самим надають собі окрас. В рідкісних випадках лусочки у метелика присутні в дуже маленьких кількостях або ж зовсім відсутні.

9. Цикл життя цих істот складається з чотирьох фаз: яйце, гусениця, лялечка і імаго (метелик).
Яйця можуть мати різні форми: від кулястої і круглої до циліндричної і незграбної. Це залежить від виду метелика.
10. Цікавий факт: метелик відкладає своє потомство в одному місці багато років поспіль.
11. Метелики ніколи не сплять.
12. У деяких країнах Азії та Південної Америки метелики вважаються делікатесом!

Цікаві факти про метеликів13. Найскладніший за будовою орган цих дивовижних істот – очі. Вони складаються з 6 тисяч крихітних частин, які називаються лінзами.
14. Єдиний континент, де не мешкають лускокрилі – це Антарктида.
15. Метелики – істоти древні. Їх зображення присутні на єгипетських фресках, яким більше 3,5 тисяч років.

16. Смакові рецептори у метеликів перебувають на лапках, тобто стоячи на рослині, вони можуть відчути її смак.

17. Метелики – один з найпоширеніших об’єктів для колекціонування серед найвідоміших людей світу, таких як: Набоков, Ротшильд, Булгаков, Мавроді.

18. У період, в який метелик відкладає яйця, триває всього кілька днів, однак яєць одна особина може відкласти більше тисячі.
19. В основному всі гусениці живуть на суші, однак існують і вид водяних гусениць, які називаються ширококрилі вогнівки.

Цікаві факти про метеликів20. В основному більшість метеликів має коротке життя – всього лише кілька днів. Однак існують екземпляри з досить довгим життєвим циклом: Брікстонський метелик є довгожителем, його цикл триває до 10 місяців.
21. У світі існує не один вид цих комах, який по праву може вважатися самим рідкісним. Одним з них є вітрильник королеви Олександри – найбільший метелик планети. Виявити його можливо лише на території Папуа-Нової Гвінеї і завдяки колекціонерам, цей вид перебуває на межі повного вимирання.

22. Багато метеликів заслужили місце в Червоній Книзі тільки завдяки своєму неймовірно красивому забарвленню, причому, деякі з цих істот є шкідниками для сільськогосподарських культур.
23. Існує кілька видів цих прекрасних істот, які за весь цикл імаго (остання стадія життя) взагалі не їдять. Живуть такі особини за рахунок енергії, накопиченої в той період, коли метелик був ще гусеницею.

24. Самим дрібним метеликом світу по праву вважається «Синій Карлик», розмах крил якого складає всього лише 1,4 см.

25. У тропічних лісах Нового і Старого світу існує вид метеликів, самці якого харчуються сльозами тварин.
26. Метелики короткозорі!
27. Ці створіння можуть навіть розрізняти кольори, проте, не всі. Кожен вид бачить якісь свої відтінки. Так, наприклад, капустниця бачить червоний, а ось сатира його зовсім не розрізняє.

Цікаві факти про метеликів28. Найбільш багатими на різноманітність видів лускокрилих вважаються Перу і один індійський штат – Сіккім.
29. Виявляється, що секрет метеликів прихований саме в її лусочках на крильцях. Вони підтримують температурний баланс.

30. Хоботок метелика – це видозмінена нижня щелепа, яка перетворена в сосущий орган. А ось у гусениці метелика – досить сильні щелепи, завдяки яким вона може жувати тверду їжу.
32. Найпоширеніший метелик України – Павлине око. Завдяки своєму оригінальному малюнку його важко сплутати з будь-яким іншим: верхня частина крила має вишнево-коричневий колір і характерна для цього виду пляма у вигляді ока, низ ж повністю чорно-бурий.

33. Метелики – сутінкові істоти. Тільки деякі представники цієї групи комах ведуть денний спосіб життя. Харчуються метелики нектаром та іншими рослинними виділеннями, що містять цукор.
Ці створіння неймовірної краси в усі часи вражають людей своїми неймовірними розмаїттям барв, химерними формами і вигадливими малюнками. Метелики народжуються для того, щоб померти, давши перед цим життя новому поколінню.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

2 коментарі

  1. Avatar Лиза сказав:

    Это отличный сайт)я нашла все что мне нужно было! вся информацыя здесь очень познавательная!

  2. Avatar Даша сказав:

    Чудово!Дякую!Чудовий сайт на якому чудові ті цікаві факти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *