Цікаві факти про мигдаль

Мигдаль використовується не тільки в кулінарії, хоча не секрет, що ця радість для всіх вишуканих ласунів. Тонкий смак і аромат. Одна насолода. Цікаві факти про чудо-горішки ми розповімо в цій статті.

Батьківщиною мигдалю по праву вважається Азія. Але не вся, а тільки північна і західна її частина. В Азії «культура мигдалю» виникла задовго до появи її в Європі та США. У Стародавньому Єгипті виключно верховна влада могла насолодиться настільки незвичайними ласощами. Більше того там мигдаль шанувався як щось більше, ніж звичайне блюдо.

В Англії навіть на сьогоднішній день жменя з п’яти мигдальними горішками вважається символом благополуччя, багатства і достатку. А в Швейцарії прийнято класти мигдаль в пироги у святкові дні різдва. Кому в шматочку пирога попадеться мигдаль, того очікує грошовий прибуток у новому році.

Цікаві факти про мигдальЦікавий факт: марципан (борошно виготовлене ​​з мигдалю) спочатку вважався ліками від душевних хвороб. Він став застосовуватися практично щодня в голодні роки, коли звичайна мука була у величезному дефіциті, і став продуктом для випічки хліба.

Цікавий факт: існує всесвітній день мигдалю. За традицією він святкується 16 лютого. Хоча відзначається він, як правило, в США. Дата вибрана не випадково. Саме в середині лютого починають цвісти мигдалеві дерева. Дивно, але сьогодні саме там виробляється 65% цього продукту. Щороку Португалія та Іспанія відзначають особливий день — День мигдалю в цвіту. Відзначається він в січні.

Цікавий факт: мигдаль зовсім не горіх, він відноситься до сімейства сливових. А називають його горіх, так як всі самі хороші смакові якості в мигдалі пішли в кісточку, а не залишилися в м’якоті. Існує два види мигдалю: гіркий і солодкий. Гіркий мигдаль часто відносять до виду «неїстівних» продуктів.

Цікаві факти про мигдальДо речі, мигдаль широко використовується в косметичній продукції. Його додають у креми для рук, креми від зморшок, а також в ароматичні есенції. Ядра гіркого мигдалю неїстівні, але їх застосовують для варіння кращих сортів мила.

Гіркий мигдаль може бути смертельний для людини, так як в ньому містяться великі кількості глікозиду і амігдаліна. Для настання смерті людині потрібно не більше 50 «гірких» горішків.

Люди, які дотримуються дієти, уникають смаку мигдалю, тому що він здатний викликати великий апетит.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх