Цікаві факти про мікроскоп

Завжди цікаво подивитися, що відбувається в «іншому» світі недоступному нашому зору. Завдяки спритності і невгамовній винахідливості людство знайшло спосіб заглянути в світ неймовірно крихітних істот і не тільки.

Представляємо вам цікаві факти про мікроскоп.

1. Вперше мікроскоп з’явився в 1590 році завдяки Янсону, який був знаменитим голландським оптиком на той час.

2. Дуже дивно, проте чомусь великий внесок, який вніс у розвиток даного предмета такий учений, як Галілей, ніде не зафіксований, більше того, він замовчується. Так, через вихід в світ мікроскопа, коли той потрапив у руки вченого, йому знадобилися всього 24 години для того, щоб створити чітку картину під мікроскопом, а не розпливчасту і «розмазану», як це було зроблено Янсоном.

Цікаві факти про мікроскоп3. Перший мікроскоп давним-давно «вийшов з моди», звільнивши тим самим місце для сучасних приладів — електронний мікроскоп. Перший такий був створений вченим Ернстом в 1831 році.

4. Чи знаєте ви, що електронний мікроскоп здатний збільшувати будь-який предмет в 200 разів? Це дозволяє побачити навіть самі крихітні частинки будь-якого волокна і текстури під приладом.

5. Сучасний світ не обходиться саме без електронних мікроскопів. Так, контролюючи продукти харчування, відстежуючи якість товару, людям просто необхідно знати, що «твориться» в глибині їх предметів. А так, тільки раз — піднесли будь-яку речовину під дзеркальце — все готово, можна подивитися і упевнитися в наявності або запереченні паразитарних особин.

Цікаві факти про мікроскоп6. Наявність на планеті таких організмів, як мікроби і бактерії, ми повинні сказати «спасибі» саме мікроскопу. Якби вчені з НАСА не розгледіли їх під приладом, ми могли б досі хворіти невідомими захворюваннями і дивуватись тому, як і чим це лікувати.

7 .Чи знаєте ви, що завдяки мікроскопу вчені вперше побачили деталі кісткової тканини і сперматозоїди нижчих флор і фауни? Левенгук був першовідкривачем цих «чудес», надаючи на всесвітній огляд королівській родині в 1681 році.

8. Без мікроскопа зараз не проходить жодне дослідження, жодне відкриття, жодне лікування людського організму. Прилад, що є сполучною ниткою між «тут і зараз» і «багатообіцяючим майбутнім».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх