Цікаві факти про монети

У нашому світі постійно фігурують гроші. У будь-якій країні, в будь-якій валюті і в будь-якому вигляді, будь то паперові або металеві гроші, але тільки завдяки їм ми можемо щось придбати.

Ми хочемо вас познайомити ближче з одним з варіантів грошей, з монетами. І так деякі цікаві факти про монети.

1. В історії Афінах була монета, за яку віддали більше 300 тис. доларів на аукціоні.

2. У Стародавньому Китаї, ще до нашої ери, виливали монети різними формами, не тільки як ми звикли бачити круглі. Так були створені монетки у вигляді ножів, дзвіночків, ключів і т.п.

3. Була і мініатюрна монетка, вага якої становила усього 0,17 грам. Існувала така на Русі і прирівнювалася всього до 1/4 копійки.

Цікаві факти про монети4. У боротьбі за «красу» перемогла мексиканська монета, яку прикрашають національний герб Мексики і календар ацтеків.

5. У 2011 році світ зміг побачити монетку, маса якої більше тонни, а зроблена вона більш ніж на 99% із золота. Вилили таку громадину в Австралії, в місті Перт.

Прирівнюється вона до 1 млн австрійських доларів, а ціна її самої складає більше 54 млн. американських доларів.

6. Чи знаєте ви, що монети можуть виступати не тільки в якості грошей, але і «судити» якість спиртного? У Німеччині жителі так дегустують пиво. Вони кладуть монету на пінку і, якщо вона не йде на дно келиха, значить пиво відмінної якості.

7. У 1740 році в Непалі існувала монета, вага якої становила 0,002 грама. Робили її з інших монет, більших.

Цікаві факти про монети8. Чи знаєте ви, що слово «копійка» існує завдяки Івану Грозному? На срібних грошах було зображено князя зі списом, а Грозний створив указ, з чого випливало, що такі монети повинні називатися «копійкою».

9. Монети так само служать оберегом для багатьох народів. Так, наприклад, американці з першої зарплати залишають долар на щастя, німці роблять отвори в монетах і носять на шиї у вигляді кулона, ну а російські кидають монетку-другу в море, щоб повернутися ще в улюблене місце.

10. Сучасні монети створюються не тільки для того, щоб мати можливість розплачуватися за покупки, але й так само для того, щоб вона була раритетом і дорогим продуктом, завдяки чому можна створювати аукціони і всілякі «купюрні» заходи. Загляньте і ви до себе на антресолі, можливо там ви знайдете те, що має ціну більше мільйона. Чи не рублів, звичайно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх