Цікаві факти про мозок

Здавна робота мозку була для нас загадкою. Багато вчених проводять життя в пошуках відповідей на це питання. Нижче ми наведемо ряд цікавих фактів про людський мозок і розповімо вже відомі науці його секрети. Почнемо з самого основного – фізичні характеристики.
У мозку дорослої людини знаходиться 100 мільярдів нейронів – нервових клітин, кожна така клітина підтримує 20 тисяч зв’язків між собою та іншими. Один нейрон більш продуктивний, ніж середній комп’ютер. Але людина використовує лише 4% своїх клітин. У дитини 3-х років кількість нервових клітин в 3 рази більше ніж у дорослого. Через те, що він використовує лише малу частку від загальної кількості, з часом незатребувані клітини та зв’язку гинуть. Тому для того щоб зберегти потенціал дитини його потрібно активно навчати.

Цікаві факти про мозокВага мозку становить приблизно 1 кг 361 гр. 75% від цієї ваги займає вода. Існує думка, чим більше мозок, тим більше розумний володар. Приміром, у слона мозок крупніше людського, але це не робить слона розумнішими. Мозок людини становить 2% від загальної ваги, а у слона всього 0,15% по відношенню до тіла. У мозку немає рецепторів болю, тому сам мозок не відчуває біль і не може хворіти. При своєму розмірі і масі мозок споживає 20% вдихуваного кисню і 20% крові. Якщо виникають проблеми з кровообігом цього органу, то вже через 8-10 секунд людина знепритомніє. Без кисню мозок здатний прожити 4-6 хвилин, вже через 5-10 хвилин у ньому почнуть відбуватися незворотні деструктивні зміни. Якщо навіть тіло ще здатне жити по закінченню цього часу, то мозок вже може померти.
Найважливіший орган в тілі має найкращу систему кровопостачання. Якщо скласти довжину всіх судин і капілярів мозку то вийде цифра -161000 кілометрів. Для порівняння сума довжини всіх судин в тілі близько 380 тисяч кілометрів (цього вистачить, щоб зробити одну посудину від Землі до Місяця).
Людський мозок складається з нервових клітин, які посилають електричні сигнали від одного до одного. Під час неспання людський мозок генерує від 10 до 23 ват енергії, цього вистачить, щоб живити невелику лампочку.
Цікаві факти про мозокЇжа та інтелект. Чи чули ви вислів «Талант має бути голодним»? І чому він повинен бути голодним? Виявляється у людини голодного лімфатична рідина чиста і організм може витрачати енергію на творчість більш ефективно. Коли людина сита, її організм зайнятий переробкою їжі і не може віддати всі фізичні і духовні сили на творіння прекрасного.
Це не єдиний приклад впливу їжі на мислення. Дослідження одного мільйона студентів в Нью-Йорку показали, що студенти, які їли обіди що не включають штучні ароматизатори, консерванти, барвники, здали IQ тест на 14% краще, ніж студенти, які їли обіди з цими добавками.
Вчені з США проводили експерименти, в ході яких люди намагалися подіяти на матеріальний світ силою думки. Змусити випадковий генератор чисел видати потрібне число, уповільнити хід маятника, вплинути на шлях котиться кульки. Результат не змусив чекати. Людина може вплинути на навколишній світ силою думки і це доведено дослідженнями.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *