Цікаві факти про озеро Байкал

Озеро Байкал є одним з найпрекрасніших місць у світі. Його часто називають перлиною Сибірі через красу, унікальні особливості флори і фауни. Прозорі води Байкалу зберігають багато нерозкритих таємниць. Це найглибше озеро унікально у багатьох аспектах. Байкал знаходиться в центрі Азіатського континенту 455,5 метрів (1500 футів) над рівнем моря. Озеро Байкал живлять 336 річок.
Більшість каналів впадають в озеро, тільки короткі струмочки. Основний потік дає впадаюча в озеро річка Селенга, яка тече з Монголії у формі великої дельти в південно-східній частині озера. Селенга забезпечує більше половини припливу в озеро, другий великий приплив – річка Баргузин, на східному березі Байкалу. Є тільки одна річка, яка витікає з озера Байкал це річка Ангара.

Озеро Байкал має максимальну глибину 1637 метрів. Глибину Байкалу можна порівняти хіба що з озером Танганьїка в Африці – 1470 метрів, яке є другим за глибиною озером у світі.
Розміри поверхні озера Байкал наступні: довжина 636 км, ширина коливається від 30 до 80 км. Озеро Байкал має 30 різних островів. Найбільший з них – острів Ольхон, який розташований уздовж середньої частини західного узбережжя. Його розмір становить 730 квадратних кілометрів.
Цікаві факти про озеро БайкалОзеро Байкал має найбільшу глибину і найбільший обсяг води, ніж будь-яке інше прісноводне озеро в світі. За площею поверхні Байкал займає 8-е місце в світі (31 500 квадратних кілометрів), його обсяг становить 23000 кубічних кілометрів, що дорівнює 22% від усіх світових запасів прісної води і 80% питної води Росії. Байкал містить стільки води, скільки всі п’ять Великих озер в США, разом узятих. Цей обсяг поступається лише Каспійському морю, яке, до речі, вважається озером, але в Каспії солона вода і, отже, озеро Байкал має найбільший обсяг прісної води в світі.

Прозорість води в Байкалі

Цікаві факти про озеро БайкалВоди озера Байкал, надзвичайно чисті і прозорі. Найдивовижніше в тому, що білий диск 30 сантиметрів у діаметрі, можна побачити у воді Байкалу на глибині 43 метри. Навесні й на початку літа вода настільки прозора, що видимість досягає 50 метрів. З такою чистотою і прозорістю води може посперечатися тільки Саргасове море. Вода до самого дна добре насичується киснем і містить дуже мало мінеральних солей. Існує багато проблем, що стоять перед світом і державами, найбільш серйозні з них в даний час: війни, брак продовольства і чистої питної води і цей факт багато в чому визначає стратегічне значення озера Байкал.
Є більш ніж 3500 видів тварин і рослин, які живуть у водах озера Байкал. Список постійно зростає, а нові види виявляються в ході численних досліджень. Більшість з цих видів (близько 80%) є ендеміками, це означає, що ці види мешкають тільки в озері Байкал і більше ніде на Землі.
Озеро Байкал знаходиться всього в 65 км (40 милях) на південний схід від Іркутська, так що його можна відвідати протягом одного дня.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *