Цікаві факти про планету Сатурн

Хочете дізнатися більше про планету Сатурн? Представляємо вашій увазі 10 цікавих фактів, яких ви ще не знали.
1. Сатурн найменш щільна планета в сонячній системі.
Сатурн має щільність 0,68г / куб.см. Для порівняння вода -1г / куб.см., Земля -5,52г / куб.см. Таким чином Сатурн не потонув би в басейні з водою.
2.Сатурн сплющений з полюсів.
Сатурн обертається навколо своєї осі настільки швидко, що сплющується з полюсів.
Відстань від центру до полюсів 54000 км, відстань від центру до екватора 60300 км. Іншими словами, екватор на 6300 км далі від центру, ніж полюса.
3.Перші астрономи приймали кільця Сатурна за місяця.

Коли Галілей першим звернув свій телескоп на Сатурн в 1610 році, він побачив, планету та її кільця, правда він про це не знав. Галілей порахував що це не кільця, а місяці навколо Сатурна. Пізніше Крістіан Гюйгенс використав новий телескоп і побачив, що Сатурн насправді оточений його знаменитими кільцями.

Цікаві факти про планету Сатурн4. Сатурн насправді набагато менше ніж здається.

Сатурн складається з водню, гелію і метану, а в центрі всього цього є невелике ядро з льоду і гірських порід. Швидкість вітру на Сатурні може досягати 1800км / год.
5.Сатурн має 62 місяця
У Юпітера, наприклад, 63 місяця, ворим є Сатурн зі своїми 62 місяцями. Деякі з них величезні, такі як Титан — другий місяць в Сонячній системі. Але більшість мають в поперечнику всього пару кілометрів.
6. День і ніч на Сатурні.
Визначити реальну швидкість обертання Сатурна було дуже складно. Планета не має твердої поверхні, а рух газу не стирає всю картину. Вчені змогли оцінити швидкість обертання Сатурна лише за допомогою аналізу обертання магнітного поля планети. В одному вимірі називалася цифра 10:00 45 хвилин, але в останньому аналізі 10 годин 32 хвилини.
7. Рік на Сатурні триває 30 земних років.
Для того щоб зробити оборот навколо сонця Сатурну необхідно 30 Земних років. В наслідок чого кільця Сатурна іноді практично не видно. Це пов’язано з обертанням планети і зміною кута нахилу.
Цікаві факти про планету Сатурн8.У глибині атмосфери Сатурна тиск становить 3 мільйони Земних атмосфер.
Сатурн відноситься до типу газових планет і на глибині 30 тис. км. вглиб атмосфери водень зживається в рідкий, а потім у твердий стан (так званий металевий водень). Це означає що людину сплюснуло в точку потрап він туди.
9.Сатурн видно неозброєним оком.
Вийшовши ясно вночі на вулицю і звертаючи свій погляд на небо, знайте, що найяскравіша зірка — це Сатурн.
10.На Сатурні є північне сяйво
Інфрачервоні камери космічного корабля зробили знімки північного полюса Сатурна і виявили на ньому північне сяйво. Раніше ні на одній планеті сонячної системи не вдавалося знайти подібних речей. На Сатурні бушують урагани, які дуже нагадують урагани на Землі. Величезні воронкоподібні плями свідчать про негоду на планеті видно з космосу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх