Цікаві факти про подорожі

Напевно, не існує людей, які не люблять подорожей. Прочитаємо цікаві факти про подорожі.

Відомий мореплавець минулого Джеймс Кук сприяв підвищенню добробуту жителів відвідуваних островів і прагнув покласти там кінець людоїдства. Для цього він при другому відвідуванні Нової Каледонії подарував місцевим мешканцям кабана і свиню. У Нову Зеландію і на Таїті їм були завезені вівці.
Бувають незвичайними мандрівники, а також їх способи пересування. Наприклад, проповідник Ханс Мулікін здійснив подорож до Вашингтона з техаського містечка Маршалл. При цьому 2600 кілометрів свого шляху 39-річний чоловік проробив на четвереньках, тримаючи в руках вісь з насадженими на ній колесами, що мають різний діаметр (це компенсувало йому уклін дороги до узбіччя). Ступні Ханса були обгорнуті хутром, їх захищали смужки зі сталі. Витративши на шлях, який почався в 1978 році, більше двох років, він досяг огорожі Білого дому і попросив прийому у Джиммі Картера, що був у той час президентом. Охорона резиденції відмовила мандрівникові, тоді той звернувся з промовою до журналістів. Суть заяви мандрівника зводилася до докору влади в їх прагненні перетворити громадян у безсловесних рабів, мовчки ходячих на колінах.

Цікаві факти про подорожіОдин з незвичайних рекордів у подорожах на автомобілі належить двом американцям — Джеймсу Харгісу і Чарльзу Крейтону. У 1930 році вони подолали на «задньому ходу» понад 11 тисяч кілометрів, проїхавши з Нью-Йорка в Лос-Анджелес і потім повернувшись назад

Найдорожчою подорожжю вважається політ на МКС бізнесмена зі Сполучених Штатів Деніса Тіто і мільйонера з ПАР, що заробив свої гроші в комп’ютерному бізнесі. Їх вояж оцінюється в 20 мільйонів доларів з кожного.

Француз з містечка Ландес — Сільваін Дорнон пройшов шлях з Парижа до Москви, пересуваючись на ходулях. Відправившись в дорогу 12 березня 1891, проходяи 60 кілометрів кожну добу, відважний француз дістався до Москви за неповних 2 місяця.

Цікаві факти про подорожіУ 1950 році Бен Карлін з Австралії здійснив навколосвітню подорож, почавши і закінчивши шлях у канадському Монреалі. В якості транспортного засобу Бен використовував модернізований джип-амфібію, намірившись подолати з його допомогою по суші 62000 кілометрів, а по водній стихії 17 тисяч кілометрів. У подорожі Бена супроводжувала дружина, але в Індії, після більше половини всього шляху, вона зійшла на берег.

Серед цікавих фактів про подорожі відзначимо і ті, в яких учасники збирали кошти для благородних цілей. Наприклад, 65-річний Давид Байрд для збору грошей на дослідження проблем раку простати і грудей провів власний марафон. За 112 діб Давид виконав 4115 кілометрів, при цьому штовхаючи поперед себе тачку. І так перетнув австралійський континент. При цьому він щодня був у русі 10-12 годин, а за весь час пробіжки з тачкою покрив відстань, рівну 100 традиційним марафонам. Ця мужня людина, відвідавши 70 міст, назбирала пожертвувань від австралійських жителів на суму близько 20 тисяч місцевих доларів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх