Цікаві факти про покер

Чи багато ви знаєте про покер, крім того, що це найпопулярніша у всьому світі гра в карти? Можливо, ви в курсі, що таке флеш рояль — вища комбінація покеру, зібрати яку можна раз в житті і то, якщо пощастить. Може, вам доводилося чути про суперечки, чим же є покер — азартною грою або інтелектуальним спортом, який можна прирівняти до шахів? Але, швидше за все, ви навіть не уявляєте собі, скільки цікавого таїть у собі історія покеру. І які дивовижні факти ховаються на сторінках часу. Прочитайте цю статтю, і наступного разу ви зможете блиснути чудовими і дуже цікавими знаннями в світському суспільстві. А вже якщо опинитеся на покерній вечірці — то станете її главою!

Що старий, що малий. Карта-дуаліст

Покер — єдина в світі гра, в якій туз грає відразу дві ролі, і найстаршої карти, і наймолодшої. І практично ніхто з гравців не замислюється про те, чому так склалося? Пояснення цьому дивовижному факту можна знайти в історії. Виявляється, таку рокіровку провели французи, змінивши правила гри … після революції. Відповідно до гасла «останні стануть першими» молодшу карту — туз — перетворили на найстаршу. Тобто, поставили його вище короля, який у Франції до революційних дій і був дійсно найпершим. Туза, як останнього, поставили вище короля. До речі, зверніть увагу ще на один цікавий факт. У романо-германській філології туз називається ас або ейс. І означає це слово одиницю. Відповідно, наступна карта в колоді — двійка. А ось назва ас чи не нагадує вам першу букву кириличного алфавіту — аз?

Цікаві факти про покерХолостий постріл з АК

Комбінація АК — король і туз — названа так зовсім не на честь знаменитого калаша. А на честь російсько-американської тенісистки Анни Курнікової. Виглядає розкішно, але нічого ніколи не виграє. Також і комбінація туза з королем, красива, звичайно, але марна.

Покеристи виграють!

У США покер є «самою політичною» грою. І факти, це підтверджують, відомі всьому світу. Наприклад, Річард Ніксон президентом став якраз завдяки тому, що добре грав в покер. Він був амбітний, але бідний і на передвиборну кампанію грошей не мав. Але примудрився їх заробити, вигравши в карти. А в містечку Естансія і зовсім одного разу за допомогою гри в покер вибирали мера міста. Два кандидати набрали абсолютно однакову кількість голосів, і за законом, який дві сотні років ніхто не думав скасовувати (за непотрібністю) переможцем ставав той, хто вигравав в інтелектуальну гру. В якості предмета битви був обраний покер.

Сендвіч — це такий граф

Замовляючи сендвічі додому, мало хто замислюється, що цьому винаходу, простому і геніальному, не так вже багато років. Всього-то пару століть. Винайшов унікальний бутерброд, який можна їсти, не забруднивши пальці, Джон Монтегю, граф Сендвіч. Він був тим ще картярем, і міг весь вечір сидіти за столом покеру. Захоплена була людина до нестями! І, звичайно, одного разу йому попросту набридло мучитися від голоду в процесі гри. І ще більше набридло щоразу перериватися, щоб руки витерти після трапези. І так недобре, і сяк погано. І одного разу графу прийшла в голову абсолютно приголомшлива ідея. Він побачив якось на бенкеті, як за звичкою аристократи витирають жирні пальці шматками хліба. І зрозумів, що це еврика! Він наказав куховарці покласти шматочки холодного м’яса між хлібними пластинками. І о диво — руки не брудняться, і можна перекушувати прямо в процесі гри в карти! Слідом за герцогом ідею підхопили партнери по картковому столу, а далі, враховуючи популярність покеру, можна собі уявити, як швидко поширилася мода на такі бутерброди. Ну і назва з’явилася, відповідно …. Бутерброд графа Сендвіча. А незабаром його й попросту скоротили до знайомого сьогодні кожному сендвіча.

Покерна нумерологія

Картам приписують різні магічні властивості, і це не просто так. Невизнана наука нумерологія знаходить десятки збігів. Подивіться уважно, в колоді рівно 52 карти, і стільки ж у році тижнів. А через чотири карткові масті — не інакше як літо, осінь, зима і весна. У кожної масті рівно тринадцятеро карт. Здавалося б, куди цю цифру подіти? Ай ні, і їй застосування знайдеться. Місячних місяців в році якраз рівно тринадцятеро. Ну а якщо покерним методом скласти всі достоїнства карт, то вийде рівно 365. Містика, одним словом!

Орлина масть

Колись, до речі, цю містику намагалися скасувати. І порушити нумерологічні таємниці карт. Робили це двічі за допомогою одного і того ж методу — винаходили п’яту карткову масть. І обидва рази нічогісінько не виходило. Містика, не інакше!

Цікаві факти про покерПершою спробувала свої сили Англія. У колоду була додана синя масть «рояль» — природно, на честь королівської родини. Слідом подібну спробу здійснила Америка. Цього разу колір був зеленим і називалася масть орлом. Покеристи обидва рази не сприйняли це знущання всерйоз.

Що таке натс?

Якщо ви вчили англійську, то знаєте, натс — це горіхи. І в покері цей термін означає ідеально сильну руку, на яку можна ставити хоч особистий мерседес. Ось, до речі, в цьому і криється сенс слова. Натс в англійській мові має два значення. Це і всім відомі горішки, і гайки. Так а причому тут покер? А все дуже просто. На дикому Заході, який освоювали колоністи, було прийнято кочувати з місця на місце, вивчаючи територію і обираючи де б зупинитися, заселитися і пустити коріння. Подорож відбувалася на персональному диліжансі. Він виконував роль своєрідного трейлера, який був і будинком, і транспортом. І в салунах його ставили на кін під час покерної гри, якщо закінчувалися гроші. Ну а щоб програвший не подумав швиденько вскочити на козли, дати коням віжок і втекти разом з програним призом, з коліс повозки знімалися кріпильні гайки. Ті самі, які називалися «натс». Тому, якщо хтось ставив на кін свій диліжанс, це означало одне — рука настільки сильна, що гравець стовідсотково впевнений — він виграє! Тому що ставка була дуже висока, і не було ні найменшої можливості втекти, не заплативши. Тому натс сьогодні означає безпрограшну руку. Наприклад, флеш рояль.

Подвійний удар

Флеш рояль вважається найрідкіснішою комбінацією в покері. Кажуть, що можливість зібрати його — один шанс з двадцяти тисяч. Проте в історії покеру є абсолютно дивовижний випадок, коли одній людині вдалося двічі за один вечір продемонструвати вищу комбінацію. Цю людину звуть Алекс Хемстрі. Він приїхав в Лас-Вегас, зайшов в казино «Міраж», сів за стіл … і двічі за вечір змусив співтовариство покеристів заздрісно охнути. Цей феномен досі жодного разу ніхто не повторив.

Цікаві факти про покерНеможливе можливо

У команді покерних профі онлайн руму є сліпий гравець. Хел Любарський втратив зір в дитинстві, через хворобу, що впливала на стан сітківки. Але інвалідність не відбила у нього полювання стати професійним покеристом. Мрія є мрія, і втрата зору — не привід від неї відмовлятися. Хел, абсолютно не сумніваючись, продовжив тренування, винайшовши власний унікальний спосіб грати. Він завів асистента, який пошепки підказував гравцеві, що відбувається на борді, які карти в руці, а потім Хел натренував свого помічника ще й читати особи опонентів. Навіть не маючи можливості особисто бачити суперників і оцінювати їхню гру, Любарський через посередника примудрявся зрозуміти, у кого які карти на руках.

Однако унікальному гравцеві мало не перекрили дорогу у великий спорт. Адміністратори чемпіонату з покеру WSOP заявили, що присутність яких би то не було помічників за столом правилами заборонено. Хел вислухав доводи і спокійно заявив, що завтра ж відправить через свого знайомого адвоката повістку до суду за дискримінацію інвалідів. І весь призовий фонд піде на оплату компенсації моральної шкоди та на судові витрати. Чи все-таки шановна адміністрація перегляне свої суворі правила і зробить виняток?

Організатори турніру зрозуміли, що зв’язуватися з цілеспрямованим інвалідом собі дорожче і допустили Хела на гру. А той не змусив сумніватися в собі. Він показав чудовий рівень, обійшов дві сотні опонентів, потрапив у призи і благополучно завоював собі місце в команді професіоналів FullTilt. Ось це називається — неможливе можливо!

А вам відомі інші цікаві факти про покер?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх