Цікаві факти про радянські мультфільми

Цікаво, що радянські мультфільми дуже популярні не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Наприклад, «Їжачок у тумані» у 2003 році критики і мультиплікатори різних країн назвали кращим мультфільмом всіх часів і народів.

Є, правда й зворотні приклади. Наприклад, «Ну погоди!», улюблений мультик всіх радянських дітей, був заборонений у Фінляндії. Хтось вирішив, що заєць занадто жорстокий і вовк з його вини постійно потрапляє в неприємні ситуації.

У 2008 році на срібній монеті номіналом в два долари, випущеної на Островах Кука, зображені герої мультфільму «Пригоди кота Леопольда». А в 2010 році Вовк і Заєць з мультфільму «Ну погоди!» з’явився на одній з колекційних монет Польщі.

Чебурашку знають і люблять діти багатьох країн світу. Правда, називається він у різних країнах по-різному. Наприклад, в англомовних країнах його звуть Топл, у Німеччині – Куллерьхен, а у Фінляндії – Муксіс. Але найбільше цей незвичайний звір популярний в Японії. У 2003 році японська компанія «SP International» придбала право на використання героїв цього популярного мультфільму на 20 років, тобто до 2023 року.

У Воронежі на вулиці Лизюкова встановлено пам’ятник кошеняті на ім’я Гав.

Вінні-Пуха озвучував чудовий радянський актор Євген Павлович Леонов. Для додання герою мультфільму більшої комічності, мову актора прискорили на 30%. Творець радянської версії пригод забавного ведмежати Федір Хитрук, до початку роботи не бачив диснеєвський варіант.

Цікаві факти про радянські мультфільми

Цікаві факти про радянські мультфільми

Мультфільм «Жив-був пес» йде на екрані всього 10 хвилин. А от сценарій до нього Едуард Назаров писав цілий рік. До речі, в Томську в свій час був встановлений Пам’ятник щастя. А зображує він 200-кілограмову статую ситого вовка з цього мультфільму.

Ще в радянські часи Ватикан купував радянські мультфільми, вважаючи їх дуже корисними для виховання підростаючого покоління.

На створення мультфільму «Пластилінова ворона» пішло близько 800 кілограмів пластиліну.

У сценарії мультфільму «Пригоди кота Леопольда» мишей звуть Митя і Мотя. Правда, в самому мультфільмі ці миші безіменні.

Перший випуск мультфільму «Ну погоди!» вийшов на екрани країни в 1969 році. Щорічно виходило по одній новій серії. Кілька разів автори намагалися завершити цей «мультсеріал», але поступалися під натиском численних прохань глядачів.

Багато крилатих фраз з мультфільму «Малюк і Карлсон» були імпровізацією акторів. Наприклад, таких виразів як «день варення» і «у вас молоко втекло» в сценарії не було.

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *