Цікаві факти про сало

Такий продукт харчування, як сало є культовим серед українського населення. Варто відзначити, що сало дуже корисно для організму. Лариса Баль-Прилипко, яка зараз є деканом факультету харчових технологій, поділилася інформацією про те, як правильно вибрати цей смачний продукт, а ще, як відрізнити свіже сало від не дуже. Ця стаття познайомить вас з цікавими фактами про сало.

– Ні для кого не секрет, що в наш час багато людей веде малорухливий спосіб життя і через це страждають зайвою вагою. Для того щоб не поправлятися, необхідно щодня вживати 50 грам сала.

– У сала є не мало назв: «шкварками» називають смажені шматочки сала невеликих розмірів. «Смалец» – топлене сало і він широко використовується в кулінарії. «Шпик» – підшкірне сало свині, яке піддавалося обробці (солінню чи копченню). Грудинкою прийнято називати сало, в якому є прожилки м’яса, а по-англійськи це називається «бекон».

– Українці воліють вживати сало з часником, перцем і сіллю. Таким складом необхідно натирати сало. Найцікавіше, що переборщити просто неможливо: сало вбере в себе не більше, ніж треба.

– Сало має калорійність від 720 до 902 ккал на 100 грам. При цьому абсолютно не містить вуглеводів. Вживати сало просто необхідно людям, які займаються важкою фізичною працею і людям, які проживають в холодних північних краях.

– Прийнято вважати, що батьківщина сала – Україна. Це омана. Насправді сало до нас прийшло з Італії. Саме там раніше використовували свинячий жир, як їжу для рабів. Такий варіант був найдешевшим і до того – ж він давав силу людям, які добу безперервно проводили за роботою в камнеломнях.

Цікаві факти про сало

Як же правильно вибрати сало?

Старе сало має сірий або ж жовтий відтінок. Свіже ж сало повинно бути блідо – рожеве або біле. Зверніть увагу на запах: він повинен віддавати солодкуватим ароматом. Якщо воно трохи пахне димом – ще краще, так як це означає, що порося смолили. На товщину сала зверніть особливу увагу: гарне сало має товщину не більше 2,5 – 3,5 сантиметра. Чимало важливим елементом гарного сала є шкурка: вона повинна бути жовтуватого відтінку, без щетини.

Коли ви підете купувати сало, візьміть з собою сірники. При виборі проткніть сало сірником: якщо ж дерево без проблем увійшло в продукт, значить, сало свіже та його сміливо можна купувати.

І наостанок – ділову пораду: помацайте сало на дотик. Його поверхня в жодному разі не повинна бути ні липкою, ні слизькою.

Якщо ж ви випробували всі методи і не виявили ніяких недоліків – сміливо купуйте і їжте на здоров’я!

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *