Цікаві факти про шоколад

Шоколад — одне з найулюбленіших ласощів і дітей, і дорослих. Цінителів цього творіння кондитерського мистецтва можна зустріти у всьому світі. Представляємо вашій увазі найцікавіші факти про шоколад.
1. Шоколадні солодощі покращують роботу серцево судинної системи і сприяють очищенню судин.
2. Здавна шоколаду приписували не тільки цілющі, але й магічні і навіть містичні властивості. Що вже казати, якщо в перекладі з латинської мови дерева какао називаються «їжею богів» («Theobroma Cacao»).
3. Згідно зі статистикою, обсяги продажів шоколаду в 2011 році склали більше 83 мільярдів доларів. Судячи з цього, в 2016 році дана цифра зросте ще на 15%.
4. Найбільшою плиткою шоколаду, яка була занесена в Книгу рекордів Гіннеса, була шоколадка вагою 4,41 тонни і з розмірами 5,6 х 2,75 х 0,25 метрів.
5. Кожне деревце какао виробляє близько двох з половиною тисяч какао-бобів. Щоб стати плодоносним, дереву має бути не менше 4-5 років. Але чи знали ви, що для виготовлення фунта шоколаду необхідно 400 бобів?
Цікаві факти про шоколад6. Найдорожчим шоколадом визнаний шоколад «Chocopologie by Knipschildt». Вартість фунта цих ласощів (453 грамів) складає 2600 доларів.
7. Мексиканці з іменами Мокая і Омелька були першими людьми, які спробували какао. Сталося це близько тисячі років до нашої ери.
8. Цікаві факти про шоколад стосуються дивних властивостей його компонентів. Так, якщо шоколад вживати постійно, а потім різко відмовитися від даного задоволення, у людини буде невелика «ломка».
9. На землю, згідно з легендою ацтеків, какао приніс бог Кетцалькоатль, за що і був незабаром вигнаний з небес.
10. Через таку речовину як «теобромін», шоколад є отруйним продуктом для тварин.
Цікаві факти про шоколад11. Незвичайну символіку знайшли жителі Японії в назві шоколаду «Кіт Кат». У цій країні воно співзвучне з японським «кіттокацу», що означає «обов’язково перемогти». Саме з цієї причини японці вживають шоколад «Кіт Кат» перед важливою справою.
12. Шоколадний ринок у всьому світі становить близько 85 мільярдів доларів.
13. Латиноамериканські цілителі курандерос застосують шоколад в лікувальних цілях, наприклад, для лікування бронхіту. А в деяких регіонах щоранку діти вживають гарячий шоколад для профілактики укусів бджіл і скорпіонів.
14. Какао-дерева можуть рости 200 і більше років. А ось приносять плоди вони тільки чверть століття.
15. Сама назва «шоколад» походить від слова майа «xocolatl», що означає «гірка вода».
Цікаві факти про шоколад16. У раціон солдатів Другої Світової Війни обов’язково входив шоколад. Але його виготовляли таким чином, щоб за смаковими якостями продукт виходив трохи краще, «чим варена картопля». Це робилося для того, щоб солдати не відразу з’їдали ці корисні ласощі.
17. Вік какао, як рослинної культури, становить кілька мільйонів років.
18. На відміну від чорного, при виготовленні білого шоколаду замість твердого какао використовується його масло.
19. Відчуття від таяння у роті шоколаду здатні викликати у людини більш сильний стан ейфорії, ніж від поцілунку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх