Цікаві факти про сніг

Сніг, сніжок, сніжинки, снігопад, як же все це красиво, вселяє надію на все краще і світле, під стать кольором білосніжного. Явище природи, яке прикрашає наші сірі вулиці в холодну пору року.

Ось тільки ми з ним мало знайомі, точніше з усіма його «тонкощами» і походженням. Представляємо цікаві факти про сніг.

1. Ви знаєте, чому сніг білий? Він складається з повітря, а світло, що падає на «маленькі пластівці» — сніжинки, розсіюється у всілякі сторони. Ці ж «пластівці» опадають до нас з неба з малесенькою швидкістю — менше 1 км / год.

2. На земній кулі не існує двох однакових сніжинок. А ось рівну форму таки змогли знайти. Сталося це в далекому 1611, першовідкривач цього «дива» був Йоганн Кеплер. Правда, більш таких «видінь» більше не зафіксовано.

Цікаві факти про сніг3. Розміри звичайної сніжинки досягають 5 мм. Але от у США була виявлена ​​»більш велика» — 38 см. Даних про те, що така велика сніжинка потрапила в книгу рекордів Гіннеса немає. Але більше про такі величезні сніжинки ніхто навіть не згадує.

4. Ви знаєте чому сніг скрипить взимку? Особливо в лютий мороз? Сніжинки ламаються і труться між собою. Ось таким дивовижним способом і досягається ефект «скрипу».

5. Ви думаєте сніг може бути тільки білосніжного кольору? А ось і ні. Чорний, зелений, оранжевий — ось така колірна гамма «вляглася» по вулицях США (1955р) та Швейцарії (1969р).
У порівнянні зі звичайним білим снігом, кольорові завдали опіки самим допитливим.

Цікаві факти про сніг6. Пустеля Сахара, для багатьох це буде великим здивуванням, «бачила» сніг «навіч». У 1979 році там випав сніг. Перший і останній раз.

7. А хтось взагалі не зміг споглядати «біле диво природи» хоч раз у своєму житті. Таких людей близько 50% земної кулі. І вже тим більше, пізнати «снігове ліплення», їм не доводилося.

Зима до нас не завжди «прихильна» — змушує мерзнути в снігах лютості своєї. Але сніг — це її «плата» за наш дискомфорт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *