Цікаві факти про весілля

Ми прекрасно знаємо, що у всіх країнах світу свої весільні звичаї. Деякі можуть шокувати, деякі навпаки — розчулюють, а є такі яких нам зовсім не зрозуміти. Та й взагалі ми напевно ніколи особливо не вникали в традиції і правила різних народів. Але ж існує багато цікавих фактів про весілля.

1. Традиція весільного торта зародилася в Давньому Римі, де було прийнято розсипати над головою нареченої крихти хліба в якості символу родючості. Гості збирали крихти на удачу. До того ж в Стародавньому Римі вперше стали використовувати метал для виготовлення обручок.

2. Найстарша наречена у віці 102 років по імені Мінні Мунро вийшла заміж за 83-річного Дадлі Рейда в Австралії 1 травня 1991 року.

3. У Чехії зерна здавна вважаються символом плодючості. Молодят іноді закидають горохом.

4. 25-річна наречена Жао Пен з Китаю наділа найдовше весільне плаття на свою церемонію в серпні 2009 року. Довжина сукні — 2162 метра, зроблена вона руками сім’ї нареченої. 200 гостей протягом трьох годин розгортали тканину сукні і прикріплювали до неї 9999 декоративних трояндочок.

Цікаві факти про весілля5. У єгиптян прийнято щипати наречену в день весілля — на щастя. До речі, єгиптяни вважали, що від безіменного пальця лівої руки прямо до серця проходить вена. Вони називали її «вена кохання». Традиція одягати обручку на цей палець поширилася і зберігається донині в багатьох країнах світу.

6. Середа — кращий день для весілля. Весілля в понеділок — до добробуту, у вівторок — до здоров’я. Субота — найбільш невдалий день для весілля, але чомусь більшість вибирають саме його! Більшість католицьких церков не проводить церемонії по неділях.

7. У Греції наречена кладе шматочок цукру собі в рукавичку — для солодкого союзу.

8. Весільна вечірка нареченої родом саме з Голландії. Якщо батькові нареченої не подобається наречений, він не дасть приданого. В такому випадку друзі нареченої роблять дуже багато подарунків, часто — предметів побуту, щоб відновити справедливість. Традиція дуже популярна в США.

8. Найбільше число гостей на весіллі — 30000. Справа була в Єрусалимі в 1993 році. Найчастіше на весіллі нареЦікаві факти про весіллячена стоїть ліворуч, а наречений справа, тому що, згідно з давнім звичаєм, чоловік повинен тримати кохану лівою рукою, а правою відганяти мечем своїх конкурентів. А в єврейському весіллі все навпаки: наречений — зліва, наречена — справа. В основі — інтерпретація псалма (45:10) «Королева стоїть за твою праву руку в прекрасному Офирському золоті». У єврейському весіллі жених — король, а наречена — королева.

9. Найдорожче весілля була організоване Лакшмі Мітталом для його дочки Ваніш і його нареченого Аміта Батяя 22 червня 2004 року. 6-денна церемонія обійшлася приблизно в 6 мільйонів доларів.

10. На Філіппінах вважається, що головним в шлюбі буде той, чия перша ступня виявиться за порогом церкви. Філіппінським нареченим не можна приміряти плаття до дня весілля — погана прикмета. Також в один день не можна грати весілля двом сестрам або братам.

11. Найбільший весільний торт — 5 метрів у висоту і вагою в 6 тонн — був приготовлений в США. 7-поверховий торт міг нагодувати майже 60000 чоловік.

Звичайно, це далеко не повний список всіх цікавих фактів про весілля. Давайте поповнювати його разом з нами!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх