Цікаві факти про вітаміни

У даній статті ви дізнаєтеся цікаві факти про вітаміни. Ви дізнаєтеся про перший у світі вітамін і чи небезпечні вітаміни.
Перший у світі вітамін.

  • І, природно, першим був відкритий вітамін С. Саме цей «чарівний» вітамін довгий час рятував моряків у плаванні від цинги. А зрозуміли це люди, завдяки свіжим фруктам, овочам і лимонному соку.
  • К. Функ, польський вчений, в 1911 році виділив кілька міліграмів кристалічного порошку. Саме цієї кількості і вистачило для того, щоб за короткий час вилікувати від хвороби «бері-бері», яка виникає через вживання в їжу очищеного рису.
  • Трохи пізніше Функ отримав за це Нобелівську премію, він-то і назвав виділений елемент — вітаміном. Слово «вітамін» від латинської мови, перекладається, як життя. Ось з тих пір, всі корисні для організму речовини, так і називаються — вітаміни. А щоб їх можна було б легко розрізняти, кожному новому елементу привласнювали букву латинського алфавіту.

Чи небезпечні вітаміни?

  • В основному люди не отримують в достатній кількості життєво необхідних вітамінів. Приміром, в тропічних країнах людям не вистачає вітаміну Д, а також групи В. На півночі у людей відчувається дефіцит вітамінів А і С.
  • У наші дні вчені довели, що надмірне споживання вітамінів А, В і Д — це шкода для організму. А ось рибофлавін (В2), нікотинова кислота, С, К і Е можна споживати в необмеженій кількості. Якщо говорити простіше, то їсти фрукти та овочі, а також пити соки з них — це нешкідливо навіть у величезній кількості.
  • Говорити про норми споживання вітамінів для людини — нерозумно, так як бувають такі ситуації, коли який-небудь вітамін потрібно споживати більше, ніж інший. У кожної людини потреба у вітамінах індивідуальна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх