Цікаві факти про вовків

Вовки, мабуть, одні і найбільш таємничі звірі серед усіх, що живуть на планеті Земля. Справа в тому, що зовні вони нагадують наших домашніх улюбленців, собак, зате вдачу вовків куда небезпечніша. Їх виття вводить в жах навіть сміливих людей. Найцікавіші факти про вовків ви можете дізнатися з цієї статті.
1 Вага та розміри різних видів вовків відрізняються один від одного. Чим далі вовк мешкає від екватора, тим він більший. Вага звіра з регіонів крайньої півночі може становити 100 кілограмів, тоді коли тропічний вовк — не більш середньої собаки.
2. Чорні вовки Північної Америки, згідно з дослідженнями вчених, є нащадками собак. Вони — гібриди, а не чистий вид вовків, як багато хто вважає.
3. Більшість випадків нападу вовків на людину — результат такого захворювання, як сказ. Його звірі можуть підхопити від інфікованих лисиць і єнотів.
4. У США дуже маленький відсоток нападу вовків на людину, порівняно зі статистичними даними Європи і деяких країн Азії.
5. 1/4 частина всіх, хто живе в Північній Америці койотів — гібриди вовків. Вони відрізняються від своїх родичів не тільки більшими розмірами, а й хитрістю, підвищеною агресивністю і відсутністю страху перед людиною.
Цікаві факти про вовків6. Вовки сприймають собак як свою здобич. І це — незважаючи на спорідненість видів.
7. При хороших погодних умовах вовки можуть чути звуки в лісі на відстані 9 кілометрів, а на відкритій місцевості — 16 кілометрів.
8. Перед битвами вікінги вживали вовчу кров, а на полі бою надягали шкуру хижака. Про це свідчать численні історичні знахідки.
9. 20 тисяч років — такий вік найдавніших наскальних малюнків із зображеннями вовків.
10. Вовки здатні відчути запах на відстані півтора кілометра. До речі, у цих звірів є здатність розрізняти 200 мільйонів запахів, у людини — всього 5 мільйонів. Тому вовки — відмінні мисливці.
Цікаві факти про вовків11. Всі щенята вовків при народженні мають блакитний відтінок очей. Лише до 8-го місяця він стає жовтим.
12. 65 днів — стільки триває вагітність вовчиці.
13. Тиск вовчої пащі становить 300 кілограмів на один квадратний сантиметр. У великих собак цей показник у два рази менше.
14. Один голодний вовк за раз може з’їсти 10 кілограмів м’яса.
15. Цікаві факти про вовків стосуються також способів їх співжиття. Ці звірі, як усім відомо, живуть і полюють зграями. Одна така сім’я, як правило, становить кілька десятків особин. Але можуть бути і зграї з двох-трьох вовків.
16. Вовки можуть плавати. У цьому їм допомагають невеликі перетинки між пальцями.
Цікаві факти про вовків17. Ірландія XVII століття називалася «Вовча земля». У ті часи на території Ірландії було дуже багато вовчих зграй, а полювання на цих хижаків було найпопулярнішою роботою.
18. Цілий день вовки бігають риссю зі швидкість до 8 кілометрів на годину. Під час небезпеки швидкість їх пересування може складати і 60 кілометрів на годину, а при полюванні, як правило, 30.
19. В очах вовків є спеціальний світловідбиваючий шар, який створює похмуре світіння вночі і допомагає полювати в темряві.
20. У стародавні часи частини тіла і органи вовків використовувалися як ліки. Так, ацтеки застосовували печінку хижаків від меланхолії, а європейці — для полегшення родового болю.
21. На відміну від багатьох інших звірів, вовкам властива величезна кількість мімічних виразів. Вони використовують їх для спілкування в зграї.
22. Численні спроби дресури вовків свідчать про те, що ці хижаки більше реагують не на звукові команди, як собаки, а на рухи тіла і махи руками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх