Цікаві факти про хрестові походи

У хрестових походах, пілігрими — безпосередні учасники цих «ходінь», займалися «благою» справою для того, щоб звільнити християнські храми від мусульманського натиску.

Представляємо Вам цікаві факти про хрестові походи.

1. Історія нараховує дев’ять хрестових походів з 1 095 року по 1291.

2. Цікавий і відразу, дуже сумний факт присутній в цих діяннях. Так, коли був захоплений Маарат (арабське місто), хрестоносці були голодні до такої міри, що їли собі подібних, а саме, мусульман, які загинули на полі бою.

Цікаві факти про хрестові походи3. Чи знаєте ви, що у хрестових походах брали участь не тільки лицарі. Жінки, діти так само були невід’ємними учасниками цих діянь. Однак для них це більше було розвагою, ніж боротьбою і захопленням.

4. Церква брала під свою опіку тих, хто вирушав у похід. Так, будь-то один лицар або вся його сім’я виходила на таку «експедицію», храм Божий прощав і відпускав їм всі гріхи. Так само було заборонено стягувати з них які-небудь борги і повинності.

5. Чи знаєте ви, що деякі лицарі хрестових походів могли перейти на ворожу сторону і воювати проти своїх?

6. Існує і самий божевільний хрестовий похід, «дитячий». Ці безневинні дітлахи, від 12 років і старше «посипалися» з усіх куточків Європи до узбережжя в середині 1212 року. Багато хто з них навряд чи зміг пройти півдороги.
А ті, хто зміг таки здолати цю дорогу, в Генуї і Марселі просто розбрелися хто-куди і, на жаль, загинули.

Цікаві факти про хрестові походи7. Столиця Візантії, Константинополь, була захоплена і розграбована під час четвертого хрестового походу. Проте з часом вона була відновлена.

8. Цікаво й те, що Інокентій III, готуючись до хрестових експедицій, створив указ, з чого випливало, що кожен повинен був віддати одну сорокову частину свого доходу.

Як бачимо, в історії хрестових походів є багато чого цікавого, зворушливого і сумного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх