Цікаві факти про євро

Колишнього міністра фінансів Теодора Вайгеля називають “батьком євро”. Щодо “батька євро”. це не перебільшення, а вже історичний факт: в далекому 1992 році в нідерландському Маастріхті Тео Вайгель від імені уряду ФРН підписав договір про європейський валютний союз, а в грудні 1995-, виступаючи з доповіддю в Єврораді, запропонував назвати “гроші майбутнього” євро.

Його донині іменують кращим міністром фінансів ФРН (Вайгель з гордістю: “Коли я заступав на посаду міністра в 1989 році, одна марка дорівнювала 53 центам США. Коли я здавав справи в 1998 році, то одна марка коштувала 57 центів. А між цими двома датами відбулося возз’єднання Німеччини”).

Коли в липні 1990 року Горбачов з Колем демонстрували світу непорушну радянсько-німецьку дружбу, Вайгель вирішував найскладніше питання – фінансове. Екс-міністр і сьогодні посміхається, згадуючи, як “розвів росіян”. Виведення радянських військ вдалося провернути всього за 12 млрд. марок. “Вони могли зажадати 120 мільярдів, і нам довелося б заплатити” – запевняє Вайгель. Пізніше, коли справа була зроблена, він регулярно передавав привіти головному економісту Горбачова – Сітаряну, а Сітарян “рвав на собі волосся”: ех, яку можливість упустили! “Нам пощастило, що у влади тоді перебував Горбачов. З Путіним ми навряд чи знайшли б спільну мову”, – стверджує Вайгель.

Цікаві факти про євроПро євро: Деякі німці любили свою стару марку сильніше, ніж власну дружину. Існує думка, що введення євро і є та справжня ціна, яку Німеччині довелося заплатити Європі за її згоду на возз’єднання. Але насправді, як стверджує Вайгель, не будь сьогодні євро, кризам в Європі не було б кінця.

Вайгель про Грецію: Навіть сьогодні Вайгель рішуче проти прийняття Греції в Євросоюз. Ситуація з цією країною нагадує випадок з пасажиром-безбілетником, який нелегально проник на корабель і виліз під час плавання з трюму: “Я теж тут!”

Є два варіанти: викинути його за борт або зарахувати на тимчасове постачання. Цивілізовані люди зазвичай вибирають другий варіант. Але Вайгель дає зрозуміти, що і у цивілізованих людей терпіння і можливості обмежені.

В останні роки Вайгель підробляв як “незалежний спостерігач” на службі Міністерства юстиції США. Тому його думка що Росія порушує міжнародні норми, а Європа проявляє єдність, навряд чи когось здивує.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *