Цікаві факти про євро

Колишнього міністра фінансів Теодора Вайгеля називають «батьком євро». Щодо «батька євро». це не перебільшення, а вже історичний факт: в далекому 1992 році в нідерландському Маастріхті Тео Вайгель від імені уряду ФРН підписав договір про європейський валютний союз, а в грудні 1995-, виступаючи з доповіддю в Єврораді, запропонував назвати «гроші майбутнього» євро.

Його донині іменують кращим міністром фінансів ФРН (Вайгель з гордістю: «Коли я заступав на посаду міністра в 1989 році, одна марка дорівнювала 53 центам США. Коли я здавав справи в 1998 році, то одна марка коштувала 57 центів. А між цими двома датами відбулося возз’єднання Німеччини»).

Коли в липні 1990 року Горбачов з Колем демонстрували світу непорушну радянсько-німецьку дружбу, Вайгель вирішував найскладніше питання — фінансове. Екс-міністр і сьогодні посміхається, згадуючи, як «розвів росіян». Виведення радянських військ вдалося провернути всього за 12 млрд. марок. «Вони могли зажадати 120 мільярдів, і нам довелося б заплатити» — запевняє Вайгель. Пізніше, коли справа була зроблена, він регулярно передавав привіти головному економісту Горбачова — Сітаряну, а Сітарян «рвав на собі волосся»: ех, яку можливість упустили! «Нам пощастило, що у влади тоді перебував Горбачов. З Путіним ми навряд чи знайшли б спільну мову», — стверджує Вайгель.

Цікаві факти про євроПро євро: Деякі німці любили свою стару марку сильніше, ніж власну дружину. Існує думка, що введення євро і є та справжня ціна, яку Німеччині довелося заплатити Європі за її згоду на возз’єднання. Але насправді, як стверджує Вайгель, не будь сьогодні євро, кризам в Європі не було б кінця.

Вайгель про Грецію: Навіть сьогодні Вайгель рішуче проти прийняття Греції в Євросоюз. Ситуація з цією країною нагадує випадок з пасажиром-безбілетником, який нелегально проник на корабель і виліз під час плавання з трюму: «Я теж тут!»

Є два варіанти: викинути його за борт або зарахувати на тимчасове постачання. Цивілізовані люди зазвичай вибирають другий варіант. Але Вайгель дає зрозуміти, що і у цивілізованих людей терпіння і можливості обмежені.

В останні роки Вайгель підробляв як «незалежний спостерігач» на службі Міністерства юстиції США. Тому його думка що Росія порушує міжнародні норми, а Європа проявляє єдність, навряд чи когось здивує.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх