Цікаві факти про залізницю

Залізниця та авіація давно конкурують між собою залучаючи пасажирів недорогим, швидким і зручним перевезенням. Середньо статистична людина користується послугами залізничного транспорту більш 9 разів на рік.

Представляємо цікаві факти про залізницях.

Сама довга магістралль у світі — 9300 км.

Після появи першої ж / д в Україні проїзд був безкоштовним деякий час. Швидше за все, це було зроблено для того, щоб жителі змогли звикнути до такого виду транспорту.

Сто років тому у Франції з’явився закон, який забороняв цілуватися на вокзалах. А все тому, що через дану «злочинну дію» поїзда йшли з сильною затримкою в часі. Закон досі «в пошані».

Цікаві факти про залізницюЛюди, які оглядають «залізних коней» повинні володіти музичним слухом для того, щоб вчасно вжити заходів, якщо виникне поломка. Визначають вони це на слух — то, як стукає колесо, повинно бути певної частоти.

У місті любові, в Парижі, є і під стать йому такий же «любовний потяг». Маршрут його не такий вже і великий, Париж — Венеція і назад. Але, раптом на такій відстані люди в купе захочуть вдатися до любовних утіх, у них будуть всі умови: двоспальна полка, душова кабіна і «обслуговування в номер».

Існує потяг, який пересувається не по рейках, а по магнітній подушці. Створено такий потяг японцями, а швидкість, яку він може розвивати, досягає 517 км / год.

Цікаві факти про залізницюПерші потяги в Україні третього класу були оснащені звичайними дерев’яними лавками. Але, це ще півбіди. Ось те, що в цих вагонах не було даху — це справжня біда.

Тому люди, які вирішили «прокотитися з вітерцем» ховалися під ці лави від дощу і снігу.

Залізниці так само відвідали книгу рекордів Гіннеса. Австралійська ж / д побила всі рекорди, не маючи жодного повороту на протязі 500 км.

На сьогоднішній день «залізний світ» не стоїть на місці. Технології йдуть вперед, з’являються нові, «швидкі» поїзда — електрички, готові доставити нас в найкоротші терміни в потрібне нам місце. Єдиний мінус — це ціна, яку нам доведеться за це заплатити.

До речі, швидкість яку можуть розвивати сучасні швидкісні поїзди вже перевищила 580 км / год.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх