Цікаві факти про залізо

Понад 300 мінералів землі можуть похвалитися його присутністю. Представляємо цікаві факти про залізо.

У чистому вигляді це блискучий, сріблясто-білий пластичний метал. Однак зустріти його в такому вигляді можна досить рідко — всього в декількох місцях на планеті. Гренландія — одне з таких місць.

Із заліза можна виготовити різного роду вироби: від масивних кованих воріт і скульптур до різьблених світильників, фігур тварин і аж до найдрібніших прикрас і квітів.

Розрізняють різні «види» заліза: Перший — залізо технічно чисте. Його використовують для електромагнітів, а саме — для їх сердечників, а також при виробництві електромашин.

Другий сорт: залізо карбональне. Його використовують в якості каталізаторів в хімічних реакціях і для отримання найтонших плівок магнітофонів.

Третій вид — губчасті залізні. Його використовують при плавці високоякісних сталей.

Цікаві факти про залізоМожна назвати ще такий вид заліза, як залізний порошок. Він необхідний при зварюванні, а також при цементації міді.

У давнину залізо цінувалося набагато більше, ніж інші метали. На початку 19 століття прикраси із заліза навіть обмінювалися на золоті. Це було способом поповнення скарбниці для уряду.

До того ж жіночі прикраси із заліза швидко увійшли в моду.

У XX столітті наявність цього металу в будинку вважалося оберегом, вірним шляхом до щастя і прибутку.

Залізо як мікроелемент є також незамінним елементом живлення для рослин протягом всього періоду їх життя. Воно входить до складу ферментів, які беруть участь в окисно-відновних процесах рослинних організмів, сприяє утворенню хлорофілу.

Цікаві факти про залізоЗалізо є антианемічним засобом. Їжа, в якій міститься багато заліза, корисна для кровотворення і підвищення імунітету.

Практично всім вагітним жінкам прописують препарати, в яких міститься даний метал. При грудному вигодовуванні дитина отримує найбільшу кількості заліза, яке засвоюється його організмом.

Атоміум — гігантська молекула заліза побудована в Брюсселі в 1958 році. Має дев’ять круглих сфер діаметром 18 м, і є збільшеною копією молекули заліза в 165 мільярдів. Висота 102 метра, а сумарна вага цієї конструкції перевищує 2400 тонн.

Туристи можуть пересуватися від сфери до сфери по трубах довжина яких становить 23 метри.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх