Цікаві факти про зубну пасту

Зубна паста в якійсь мірі існувала з часів Стародавніх Греків. Формула, яку ми знаємо зараз, не стала популярною до часів першої світової війни. Як тільки компанії стали виробляти зубну пасту, люди стали купувати цю магічну речовину. Вона змушує блищати всі 32 зуба, які, як ми знаємо, норма.

Зараз зубна паста стала таким продуктом, без якого жодна цивілізована людина не проживе, або думає, що не проживе. Зубна паста – продукт щоденного споживання, але що робить цю суміш такою особливою? Чистите ви зуби один раз на день або три – більшість з вас, напевно не читало склад на етикетці. Що ж усередині? Деякі вірять, що інгредієнти зубної пасти вкрай важливі, деякі думають, що вода може бути не менш ефективною.

Отже, як би там не було, давайте зрозуміємо, чому ж більшість виробників попереджають споживачів написом: «Не ковтати».

Формальдегід

Це той самий компонент, без якого ваші коронки не можуть жити. Формальдегід убиває всі бактерії і мікроби, які плодяться на ваших зубах під час їжі або сну. У той же час він є токсичною речовиною, що впливає на генетику, органи дихання, зір та шкірний покрив. Якщо велика кількість потрапить в тюбик з пастою, то результат може бути фатальним: жовтяниця, ушкодження печінки і нирок, або навіть смерть.

Миючі засоби

Мило, мильна піна, різноманітні розчини. Яка була б зубна паста без того мильного ефекту, який вона створює в роті. По суті це звичайний порошок, яким ви перете свої брудні шкарпетки. Але ось ковтання такої речовини може служити причиною опіків травного тракту. Звичайно, все ще залежить від сумлінності виробника, який допускає, що зубна паста буде проковтуватися, хоч і в невеликих обсягах.Цікаві факти про зубну пасту

Морські водорості

Липкі і слизові, морські водорості змушують нашу пасту тримати форму. Без цієї зелені зубна паста перетворитися на водянисту рідину, яка тут же стече з зубної щітки. Доброю новиною є те, що водорості не є токсичними. Вони навіть несуть якусь корисну цінність, але похід в суші-бар є кращим способом отримати цю користь.

Масло перцевої м’яти

Перцева м’ята, солодка м’ята, зимова свіжість. Весь цей спектр мятності забезпечує масло перцевої м’яти. Саме завдяки маслу можна відчути таке свіже дихання. Але не дивлячись на всі плюси, масло перцевої м’яти (звичайно при поїданні пасти) може сповільнити пульс, викликати печію і навіть викликати судоми м’язів.

Парафін

Гладкий і слизький, як нафта, парафін є похідною від нафти. Він надає зубній пасті гладеньку плівку, яка допомагає тримати форму і приємно виглядати пасті в той час, як ви видавлюєте її з тюбика. Як ви можете собі уявити, парафін ні створено для того, щоб бути з’їденим. Якщо ж вам вийти поїсти парафін, то ви ризикуєте опинитися в лікарні з болями в животі, блювотою і запорами.

Гліцерин глюколь

Ніколи не чули про цей інгредієнт? Впевнені? Він використовується в зубній пасті для того, щоб захистити пасту від висихання. Речовина також знаходить широке застосування в антифризах. Хоча гліцерин і не токсичний, він теж може викликати нудоту і проблеми з травним трактом.Цікаві факти про зубну пасту

Крейда

Все правильно, звичайна крейда. Завдяки своєму складу, крейда є досить сильною речовиною, яка в силах видалити весь застигший «навоз» з ваших зубів. При вдиханні із зубною пастою крейдовий пил може бути причиною проблем з легенями, а при споживанні крейди, може викликати кровотечу.

Діоксид титану

Це ще один спільний компонент зубної пасти, хоча зазвичай він знаходиться в білій фарбі. При додаванні в зубну пасту, діоксид титану має безпечний вплив на зуби. Стінки зубів завдяки діоксиду стають білими і красивими (принаймні на кілька годин). Попадання діоксиду титану в організм не зашкодить, хоча це не рекомендується.

Сахарин

Це та речовина, яка покликана боротися з мерзенним на смак пральним порошком. Сахарин надає зубній пасті солодкий смак, такий, за що ви і любите свою улюблену пасту. Сахарин довгий час був темою суперечок на рахунок його корисності, але сьогодні він все-таки вважається нешкідливою речовиною.

Ментол

Останній інгредієнт покликаний додати ментолові нотки в ваш подих. Без ментолу ваша зубна паста буде на смак прямо як .. крейда, гліцерин, парафін, діоксид титану і морські водорості. Сьогодні, до речі, можна знайти зубну пасту як з ментолом, так і без ментолу – можете порівняти.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *