Дивовижні факти про ведмедів

Ведмідь – один з найбільш грізних хижаків в дикій природі. Він вважається досить древнім звіром, його предки на території Європи з’явилися 22 мільйони років тому. На даний момент на планеті налічується 8 видів. Ведмідь – один з найцікавіших і найпривабливіших представників царства тварин.

1. Найбільший представник ведмежих – гігантський короткоклювий ведмідь. Ця тварина була рази в два більші за сучасних ведмедів. У нього були шалено довгі ноги, а полював він на антилоп. Ця тварина вимерла близько 12 тисяч років тому.
2. Ведмідь, на відміну від собак і кішок, під час ходьби спирається не на пальці, а на всю стопу. Ця особливість їм і дозволяє ходити на задніх лапах.

Дивовижні факти про ведмедів3. Виявляється, що в тривалу сплячку впадають не всі представники цих тварин, а тільки ті, хто живе в місцевостях з перемінним кліматом. Жителі тропічних регіонів, а також білий ведмідь, в такий сон не впадають.
4. Цікавий факт! Під час зимової сплячки ведмеді не випорожнюються.

Дивовижні факти про ведмедів5. Лапи білого ведмідя набагато ширше, ніж у інших ведмедів. Ця особливість йому і дозволяє не провалюватися в сніг на суші, а у воді гребти ними, як ластами.
6. Бурий представник цього сімейства зовсім не телепень, тому як бігати він може зі швидкістю 50 км / год. Правда, протягом короткого часу і на дистанції, що не перевищує 400 метрів.

Дивовижні факти про ведмедів7. Виявляється, що волосся вовни у білого ведмедя зовсім не біле, а порожне, прозоре. В цілому вони працюють по типу системи збору енергії сонця. Сама ж шкура у тварини чорна.
8. Всі ведмеді мають 2 шару вовни. Перший – підшерсток – зберігає тепло, другий же шар захищає від води.
9. В основному ведмежатину ніхто не їсть, але зрідка бувають винятки. У 2010 році син важливого чиновника в Азербайджані в ресторані, будучи в нетверезому стані, розпорядився вбити виступаючого там ведмедя і засмажити його на рожні. Персонал даного ресторану призначив дуже високу ціну за це прохання – 1 млн. $. Ця молода людина, маючи сотні мільйонів доларів, погодилась, навіть не замислюючись. Вранці він прокинувся з жахливим головним болем і дуже великим рахунком.

Дивовижні факти про ведмедів10. Ведмідь один з небагатьох тварин, який бачить кольорові картинки.
11. У полярного ведмідя дуже великий шлунок. Він вміщує в себе близько 70 кг м’яса!
12. Ведмеді, виявляється, володіють подобою логічного мислення і можуть спеціально заплутати сліди, йдучи задом наперед, наприклад.
13. В основному ведмеді народжуються абсолютно без хутра, тільки гігантські панди і білі ведмеді народжуються з невеликим білим пушком.

Дивовижні факти про ведмедів14. Новонароджений бурий ведмедик важить менше фунта. Однак до зрілого віку його вага збільшується в одну тисячу разів. Якби люди також набирали вагу, то до зрілого віку вони б важили по 6000 кг.
15. Ведмеді – єдині хижаки, які живляться рослинами. Через це у них різні зуби: одні призначені для м’яса, а інші – для трави.
16. Через жорсткий рослинний стебель, ведмеді до кінця життя стирають зуби під корінь.
17. Для того, щоб визначити вік ведмедя, потрібно порахувати під мікроскопом кільця на зрізі його зуба.
18. В деяких країнах на Сході Азії ведмеді є, мало, чи не священними тваринами. У цих державах народ вважає, що жовч ведмедя здатна вилікувати від усього, починаючи від похмілля, закінчуючи раком і СНІДом. Логічно припустити, що в цих країнах створюються навіть ведмежі ферми.
19. Кігті на задніх лапах у ведмедів менше, ніж на передніх.

Дивовижні факти про ведмедів20. Найдорожчий жовчний міхур чорного ведмедя продали в Південній Кореї на аукціоні за 64 тис. доларів.
21. Смішно! Ті ведмеді, які живenm в Південній Америці, називаються очковими. : D
22. Виявляється, що ведмедям також роблять нейрохірургічні операції! Багатьма захворюваннями, які хворіють люди, ведмеді хворіють також. У них може бути така хвороба, як гідроцефалія (хвороба головного мозку). Вона веде до дуже болісної і повільної смерті. Першим ведмедем, якому провели операцію з усунення цього захворювання, стала тварина з Лаосу по кличці Чампа.
23. Середня тривалість ведмежого життя становить 30 років. Справжньою легендою став ведмідь по кличці Андреас, який дожив аж до 50 років!
24. На Землі є одна людина, яка вижила після нападу ведмедя грізлі. Він прикинувся мертвим і, завдяки цьому, ведмідь втратив до нього інтерес і пішов. Стався цей випадок в 2008 року в Канаді.

Дивовижні факти про ведмедів25. «Ведмежий» континент – Північна Америка. Там проживає 2/3 всіх ведмедів планети.
26. Важливо! Ведмеді дуже рідко нападають на людину. Люди для них – абсолютно незрозумілі звірі. Потрібно запам’ятати, що вони завжди відповідають на прояв будь-якої агресії і захищають свою територію.

Дивовижні факти про ведмедівВедмеді – одні з найбільш затребуваних тварин планети, адже в кожній сім’ї знайдеться хоч одна плюшева іграшка. Ці тварини, виявляється, в більшості своїй миролюбні. З кожним роком їх стає все менше. Бережіть фауну нашої планети!

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *