Джек Потрошитель

У 1888 році на території Лондона і в Уайтчепелі орудував серійний вбивця, відомий під псевдонімом Джек Потрошитель. Таким прізвиськом було підписано лист, яке отримало Центральне агентство новин. У даному листі йшлося про те, що автор бере всю відповідальність за вбивства на себе. Цю особистість також називають «Шкіряним фартухОМ» і «Вбивцею з Уайтчепелі».

Цей маніяк вбивав повій з трущою. Перед тим, як виймати внутрішні органи, жертвам перерізали горло. Виходячи з цього було зроблено висновок, що вбивця був добре знайомий з анатомією. Припустили, що вбивця – хірург. У вересні та жовтні 1888 року стала популярна думка, що між знайденими жертвами існує певний зв’язок. Багато видавництв отримували листи, автором яких, можливо, був Джек Потрошитель. У «Whitechapel Vigilance Committee» доставлено знаменитий лист «З Ада», до якого додавалася людська нирка.

Варто відзначити, що протягом багатьох років особа Джека Потрошителя залишалася невідомою. Проте торік ЗМІ повідомили, що Рассел Едвардс, письменник і детектив, разом з молекулярним біологом Ярі Лоухелайненом, за допомогою ДНК-тесту встановили особу серійного вбивці. Ним виявився Аарон Космінський, емігрант з Польщі. Він працював у Уайтчепелі перукарем і був душевнохворим. Цікаво, що під час розслідування в 1888 році Аарон Космінський фігурував у справі як підозрюваний, але поліції так і не вдалося знайти незаперечних доказів його вини. До речі, багато експертів-криміналістів не згодні з заявою Рассела і Ярі.

Що стало причиною такої жорстокості?

Емігранти наводнили великі міста Англії. З 1882 року в районі Іст-Енд оселилося багато росіян і євреїв, а також людей зі Східної Європи. Емігранти все прибували і прибували, і це призвело до перенаселення, що спричинило за собою погіршення не тільки побуту, а й умов праці. У багатьох районах панував хаос: алкоголізм, грабежі та свавілля. Бідність змушувала прекрасну половину людства займатися проституцією. На жовтень 1888 було встановлено, що «древньою професією» займалося близько 1200 жінок і працювало 62 борделі. Уайтчепел в той період можна охарактеризувати так: злидні, злочинність і расизм. Тому немає нічого дивного в тому, що саме на цей період і припадають жорстокі серійні вбивства, приписані Джеку Потрошителю.

Поширена думка, що спочатку серійний вбивця душив своїх жертв. Експерти, які обстежили убитих, повідомляли, що сліди задушення мали місце. Якщо так, то це пояснює, чому люди, що жили по сусідству, не чули криків нещасних. Але на сьогоднішній день таку теорію деякі оскаржують, оскільки не існує ніяких доказів.

Джек ПотрошительВстановлені жертви Джека Різника:

  • Марі Енн Ніколз, відома, як «Поллі». Народилася 26 серпня 1845. Убита 31 серпня 1888.
  • Енні Чепмен, або «Темна Енні». Народилася у вересні 1841 роки, убита 8 вересня 1888.
  • Елізабет Страйд, відома, як «довгов’яза Ліз». Народилася 27 листопада 1843. Убита 30 вересня 1888.
  • Катрін Еддоус. Народилася 14 квітня 1842, убита 30 вересня 1888.
  • Мері Джейн Келлі. Відомо, що народилася в 1863 році в Ірландії, убита 9 листопада 1888.

Під час вбивств Джек Потрошитель перерізав горло своїм жертвам. Поріз робився зліва направо. Убивця не вимазувався в крові своїх жертв завдяки тому, що він нахиляв голови убитих вправо. Коли жінка була вже мертвою, серійний вбивця розкривав черевну порожнину. У деяких жінок він вирізав всі внутрішні органи, в інших – лише окремі частини.

Листи від Джека Потрошителя

Коли йшло розслідування у справі Джека Потрошителя, ЗМІ і поліція отримували масу листів. У деяких пропонували способи зловити невловимого і жорстокого вбивцю, проте багато з них були просто неприйнятними. Окремий інтерес викликали листи, які були написані, самим маніяком. Хоча багато експертів дотримуються думки, що листів, написаних Джеком Потрошителем, не існує, проте виділені три листи.

«Дорогий начальник». На листі вказувалася дата: 25 вересня. Як і багатьом іншим, спочатку йому не надали значення. Але через три дні на поштовому штемпелі Еддоус знайшли частину людського вуха. Після цього до змісту листа поставилися більш ніж серйозно. Лист містив деяку обіцянку: «відрізати леді вуха». 1 жовтня поліція вирішила опублікувати лист. Вони сподівалися, що хто-небудь зможе дізнатися почерк автора, проте ніякого результату це не принесло. Даний лист був першим, в якому згадується псевдонім «Джек Потрошитель». Після скоєння вбивств поліція зробила офіційну заяву (можливо, щоб уникнути масової паніки серед населення), що даний лист не що інше, як містифікація маловідомого журналіста.

Листівка «Зухвалий Джекі». Датовано 1 жовтня 1888. Лист привернув увагу тільки тому, що почерк у ньому був схожий на почерк, яким було написано минулий лист. У листівці були згадані дві жертви: Еддоус і Страйд. Зроблений наступний висновок: листівка була відправлена ​​до того, як скоїли злочин. Поліція заявила, що особистість журналіста, яка писала листи, встановлена.

Лист «З Ада». Його отримав Джордж Ласк 16 жовтня 1888. До листа додавалася коробочка. У ній виявилася половина нирки. Експертиза встановили, що орган зберігався в «винному спирті». В однієї з жертв, Еддоус, вбивця вирізав нирку. У листі вказувалося, що друга половина засмажена і з’їдена Джеком. Думки фахівців розходяться: одні впевнені, що це нирка однієї з жертв, а другі – що це просто злий жарт.

Здійснюються тести ДНК, які могли зберегтися на листах. Іен Фіндлай, професор з Австралії, зробив висновок, що швидше за все автором даних листів була жінка. Варто відзначити, що під час розслідування вбивств під підозрою опинилася жінка на ім’я Мері Пірсі, яку повісили за вбивство дружини свого коханця.

Джек ПотрошительПрофесійні навички вбивці

Донині фахівці сперечаються про рівень знань анатомії відомого серійного вбивці. Вивчаються звіти медекспертів, які проводили розтину тіл жертв Джека Потрошителя. Вони відзначають точність нанесення деяких поранень і професіоналізм вилучення внутрішніх органів. Це свідчить про те, що вбивця цілком міг бути професійним хірургом. Однак суперечки тривають. Одні запевняють, що такі навички міг опанувати і самий звичайний м’ясник, інші впевнені в багаторічній хірургічній практиці вбивці. Була встановлена ​​ще одна деталь: вбивця, безсумнівно, був лівшею.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *