Факти про аборти

 • Термін «аборт» походить від латинського abortus (ab – “невірний, несвоєчасний” + oriri – “народжуватися, з’являтися”).
 • Єгипетський Кахунський Медичний Папірус (1850 року до Н.Е.) пропонує використовувати для запобігання або переривання вагітності екскременти крокодила. В арабській медицині для цих цілей рекомендували фекалії слона. Папірус Ебер (1550 до Н.Е.) містить кілька рецептів, які «приводять до переривання вагітності в першому, другому чи третьому триместрі». Один рецепт для вагінальних свічок включає поєднання неспілого плода акації, Колоквінт, фініків, 6/7 пінт меду, суміш з яких необхідно налити в змочене рослинне волокно.
 • Сучасні арабські жінки до цих пір вживають Колоквінт в якості абортивного засобу, проте одна жінка, яка прийняла порошок з 120 зерен, померла через 50 годин.
 • Хоча повної згоди з приводу того, коли плід стає людиною, ніколи не було, найпоширеніше думка древніх євреїв, греків і римлян зводилося до того, що в «несформованому» / «неживому» тілі душі бути не може, а, отже, закон про вбивство на умертвіння до цього часу плід не поширюється. Однак інші вчені, такі як Василь Великий, архієпископ Кесарії в Малій Азії (330-379 н.е.), називали аборт убивством на будь-якій стадії розвитку плода.
 • Аристотель вважав, що душа у чоловічого зародка з’являється на 40й день після зачаття, а у жіночого на 90й (схожу диференціацію можна побачити в Книзі Левіт 12: 1-5 в Біблії). Пізніше Аристотель говорив, що плід розвивається «крок за кроком» і що судити точно не представляється можливим.
 • Стоїки вважали, що душа з’являється, коли плід потрапляє на свіже повітря, хоча така ймовірність малася і при зачатті. Плутарх і Тертуліан осміювали цю думка, бо діти, народжені в жаркому кліматі або в теплих кімнатах, безумовно були живими.
 • За давніми єврейськими законами жінку вважали вагітною через 40 днів після зачаття, тому аборт до цього моменту не міг розглядатися як злочин.
 • В період середньовіччя до аборту ставилися терпимо, проти нього не було законів. Існувало безліч засобів для аборту, таких як суміш, відома як «чашка коренів» і мікстура з назвою «Ліки від будь-якого болю в животі». Середньовічна жінка лікар Дама Тортула з Салерно, можливо, була першою жінкою гінекологом. Вона постачала жінок ліками від «затримок менструації», що іноді було шифром для ранніх абортивних засобів.
 • В епоху Відродження аборти все ще були дозволені, хоча вчені епохи знали меньше про контроль народжуваності і абортивних засобах, ніж їх середньовічні, ісламські і класичні попередники. Можливо, це стало наслідком переходу медицини від практичного учнівства до чоловічих теоретичних університетів, а також зростаючої прірви між медиками і акушерками, і бажання заводити великі сім’ї.Факти про аборти
 • У 1820 році статус зародка почав шукати своє місце в законах США. І в період між 1821 і 1841 роками законодавці і медики, щоб встановити контроль над медичною практикою, стали видавати суворі закони, контролюючі виробництво і продаж отрут. Перший закон, що забороняв аборти, був виданий в Коннектикуті в 1821 році.
 • Мабуть, найпомітнішою і знаменитою, підпільним фахівцем з абортів в дев’ятнадцятому столітті, була мадам Рестелл, чиє справжнє ім’я було Анна Ломан. Хоча її заарештовували кілька разів, вона успішно володіла мережею агентств в Бостоні та Філадельфії. Торговці постачали її засоби для аборту і направляли пацієнтів в її клініку.
 • Фраза «підхопила застуду» була поширеним іносказанням для позначення затримки менструального циклу.
 • Ранні феміністки, такі як Елізабет Кеді Стантон (1815-1902) і Сьюзен Б. Ентоні (1820-1906) засуджували аборти, вважаючи їх чоловічим інструментом для сексуальної експлуатації жінок та ухилення від відповідальності за змістом сім’ї.
 • У 1857 році в Бостоні лікар Гораціо Робінсон Сторер (часто званий «батьком американської гінекології») переконав Американську Медичну Асоціацію подати прохання законодавцям штату про більш строге регулювання неоднозначної і поблажливої американської політики щодо абортів.
 • В абортивній практиці аж до 1870-х років було поширене видалення зубів у жінок в положенні. Через біль і шок від витягання зуба без анестетика такий спосіб вважався засобом для аборту.
 • До початку 20 століття всі штати і федеральний округ Колумбія офіційно оголосили аборти поза законом. Однак протягом того часу, поки аборт був злочином (1867-1973), були проведені мільйони абортів.
 • Під час Великої депресії, коли, завагітнівши, жінки могли втратити роботу, кількість абортів різко підвищилася.
 • В 40-х і 50-х роках 20-го століття тиск законів проти абортів став більш організованим і систематичним, хоча в рік все ще проводилось до мільйона абортів і від них помирало близько 5000 жінок.
 • В 1973 після розгляду справи Роу проти Уейда Верховний суд США оголосив закони про аборт недійсним і постановив, що жінки при консультації з фахівцями мають конституційне право на аборт до життєздатності плода без втручання з боку уряду.
 • Нацистська Німеччина забороняла робити аборти жінкам з «хорошого роду» і дозволяла їх тим, хто володів «поганою спадковістю».
 • Сьогодні найнижчий відсоток абортів налічується в Бельгії (11,2 на 100) і в Нідерландах (10,6 на 100), а найвищий в Росії (62,6 на 100) і у В’єтнамі (43,7 на 100).
 • Розвиток ультразвукової діагностики та амниоцентеза дозволяє батькам визначити стать дитини до народження, що, по всій видимості, призвело в деяких країнах до збільшення кількості абортів в залежності від статі зародка.
 • Болі плода вкрай складно встановити в ранні місяці вагітності, тому що біль включає в себе комплексні чинники чутливості, емоцій і сприйняття. Багато вчених вважають, що зародок починає відчувати біль приблизно на 28 тижні вагітності, так як саме в цей час у плода розвиваються важливі нервові з’єднання, які сприяють сприйняттю болю мозком.
 • До 2003 року в усьому світі проводилося приблизно 42 мільйони абортів на рік або 115 тисяч щодня. Їх кількість знизилася з 1995 року, коли було проведено 46 мільйонів абортів за рік.
Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *